Modelarstwo lotnicze na stronie Urzędu Lotnictwa Cywilnego

Pilot do zdalnego sterowania modelem (fot. Aeroklub Polski)

Dzięki współpracy Aeroklubu Polskiego z Departamentem Bezzałogowych Statków Powietrznych Urzędu Lotnictwa Cywilnego (ULC) na stronie Urzędu dostępna jest już zakładka poświęcona modelarstwu lotniczemu.

Dział „Modelarstwo lotnicze” na stronie internetowej ULC to nowe miejsce w sieci, które zawiera m.in. obowiązujące regulacje prawne oraz przyszłe rozwiązania legislacyjne z uwzględnieniem interesów modelarstwa lotniczego i dalszego rozwoju tej dyscypliny.

Wsparcie prawne i dostęp do zmieniających się regulacji w zakresie bezpieczeństwa ma na celu otworzyć pasjonatom modelarstwa lotniczego, w tym także sportu dronowego, drogę do kontynuowania działalności hobbystycznej w sposób zbliżony do dotychczasowego i umożliwi uprawianie modelarstwa – jako dyscypliny sportu lotniczego, w taki sam sposób, jak przed wejściem w życie nowych przepisów. A te przed nami już w lipcu 2020.

Dostępne na stronie treści dotyczą istotnych informacji dla szerokiego grona modelarzy w Polsce. W tym miejscu będą zamieszczane aktualne przepisy, rozporządzenia, a także wzory dokumentów i wnioski.

Zakładka „Modelarstwo lotnicze” jest pod linkiem www.ulc.gov.pl/pl/drony/wdrazanie-przepisow-ue/4983-modelarstwo-lotnicze

Źródło: Aeroklub Polski
comments powered by Disqus