Michał Sokołowski – złotym medalistą Mistrzostw Polski Modeli Szybowców RC

W dniach 11-12 czerwca br. na Lotnisku Modelarskim w Koczargach odbyły się Mistrzostwa Polski Modeli Szybowców zdalnie sterowanych wyrzucanych z ręki – klasy F3K. Zwycięzcą został Michał Sokołowski z Aeromodelklub Artbem.

Mistrzostwa Polski Model Szybowców w klasie F3K zostały rozegrane  w weekend 11 i 12 czerwca na Lotnisku Modelarskim w podwarszawskich Koczargach. Pierwszego dnia zawodnicy „odlatali” 9 zadań (rund) – przy ładnej pogodzie, ale i zaskakujących porywach wiatru. Niedzielna aura pozwoliła bez żadnych problemów rozegrać 5 pozostałych rund. Termika zrobiła swoje i zawodnicy mogli sobie sporo poszybować, ku uciesze widzów.

Tryumfatorem Mistrzostw Polski modeli szybowców RC wyrzucanych z ręki został Michał Sokołowski (Aeromodelklub Artbem). Zdobywcą srebrnego medalu jest Jarosław Grzesica (Aeroklub Zagłębia Miedziowego). Na podium stanął również Jerzy Juraszek (Gliwickie SML).

W tegorocznych mistrzostwach wzięło udział 16 zawodników, w tym tylko jeden junior (11-letni Kacper Chrószcz z Aeroklubu ROW).

Poniżej wyniki mistrzostw:

(fot. Izabela Krawczyk)

Nowym Mistrzom Polski serdecznie gratulujemy, a wszystkim zawodnikom dziękujemy za sportową rywalizację i wspaniały turniej.