Książka "Drony" – kompendium wiedzy o bezzałogowych statkach powietrznych

Książka "Drony" – kompendium wiedzy o bezzałogowych statkach powietrznych (fot. aeroklub-polski.pl)

Na rynku wydawniczym pojawiła się pozycja, którą każdy pilot dronów powinien mieć w swojej biblioteczce. "Drony" autorstwa Wiktora Wyszywacza to kompendium wiedzy o bezzałogowych statkach powietrznych (dronach) i zasadach ich bezpiecznego użytkowania.

Dzisiaj drony, czyli bezzałogowe statki powietrzne spełniają ważna rolę w wielu dziedzinach życia – w gospodarce, nauce, rekreacji, a także sporcie. Wyścigi dronów na stałe weszły do sportowej rywalizacji i są jedną z dynamiczniej rozwijających się dyscyplin sportu lotniczego.

Książka "Drony" napisana przez Wiktora Wyszywacza, specjalisty w dziedzinie dronów, stanowi praktyczne opracowanie tematyki bezzałogowych statków powietrznych (dronów) i zasad ich bezpiecznego użytkowania. Jest ona adresowana do szerokiego grona odbiorców –  zarówno do tych, którzy rozpoczynają swoją przygodę z dronami, jak i do osób już zaznajomionych z tematyką.

Zagadnienia, szczegółowo omawiane w książce, to nowe przepisy unijne, zasady bezpiecznego użytkowania dronów, budowa tych statków, technika pilotażu, loty VLOS i BVLOS oraz opisy struktury przestrzeni powietrznej. Nie zabrakło w niej aspektów odpowiedzialności cywilnej i karnej. Publikacja stanowi spójny materiał do nauki teorii dla osób przymierzających się do uzyskania uprawnień – świadectwa kwalifikacji UAVO.

Z punktu widzenia sportowego, drony pokazują nam nowy wymiar sportu lotniczego. Sprzęt dronowy bazuje na bardzo szybko rozwijającej się technologii. W rozwoju tej wymagającej dyscypliny kluczowym aspektem jest bezpieczeństwo, zarówno dla widzów, organizatorów, jak i pilotów. Aby je zapewnić należy być świadomym, że edukacja to nieodłączny element w sporcie dronowym. Dobre przygotowanie i wiedza pozwalają na rozwój zawodników i samej dyscypliny, a także stoją za ich sukcesami. Wymaga to jednak stałego uaktualniania i uzupełniania swojego przygotowania o nowe istotne elementy.

Niniejsza publikacja stanowi doskonałe źródło aktualnej wiedzy, niezbędnej do bezpiecznego korzystania z możliwości dronów. Pokazuje także nowoczesne podejście do sportu dronowego.

Miłej lektury!

Książka została wydana pod patronatem Aeroklubu Polskiego.O autorze:

Wiktor Wyszywacz – entuzjasta lotnictwa i bezzałogowych statków powietrznych, instruktor UAVO, działacz Aeroklubu Polskiego, od wielu lat także pilot szybowcowy.

Źródło: Aeroklub Polski
comments powered by Disqus