17 Szybowcowe Mistrzostwa Europy – Ostrów 2013

EGC 2013 (logo)

W dnaich 05 – 20 lipca 2013 roku w Ostrowie Wielkopolskim na lotniku Michałków odbędą się 17. Szybowcowe Mistrzostwa Europy. Mistrzostwa będą rozgrywane w trzech klasach Standard, Club i 20 m. dwumiejscowej.

W zawodach weźmie udział 92 załogi z 23 krajów. Polskę reprezentować będą:

W klasie Standard – broniący tytułu Sebastian Kawa na szybowcu Discus 2a, Łukasz Wójcik także na szybowcu Discus 2a oraz Paweł Wojciechowski na szybowcu LS-8.

W klasie Club mamy dwóch reprezentantów: Łukasza Błaszczyka, który startuje na szybowcu Jantar std 3 oraz Jakuba Barszcza, który będzie rywalizował na szybowcu Brawo.

Polska będzie miała także dwie załogi w klasie 20 m. dwumiejscowej. Pierwszą z nich tworzy Janusz Centka oraz Łukasz Grabowski na szybowcu Arcus M, drugą Adam Czeladzki wraz z Krzysztofem Trzewikiem na szybowcu Duo Discus.

Nasza reprezentacja jest dobrze przygotowana do startu, a dodatkowym atutem polskich pilotów jest dobra znajomość terenu rozgrywania mistrzostw. Polacy tydzień przed zawodami przechodzili ostatni etap przygotowań, trenując właśnie na lotnisku Michałków.

W dniu dzisiejszym w Ostrowie rozpoczynają się treningi oficjalne, które potrwają trzy dni. 05 lipca (piątek) o godzinie 18:00 planowana jest ceremonia otwarcia zawodów. W dniach od 06 do 20 lipca będą rozgrywane konkurencje.

Więcej informacji na EGC2013

Źródło: Aeroklub Polski
comments powered by Disqus