Dni Otwarte Aeroklubu Podkarpackiego

Dni Otwarte Aeroklubu Podkarpackiego (fot. aeroklub-podkarpacki.pl)

Aeroklub Podkarpacki Szkoła Lotnicza w Krośnie zaprasza na Dni Otwarte. Impreza odbędzie się w dniach 1-3.06.2018 r. na lotnisku Krosno. Oficjalne rozpoczęcie w piątek 1 czerwca o godzinie 16:00.

Wszyscy, którzy przybędą w pierwszy weekend czerwca na aeroklubowe lotnisko, będą mieli możliwość zapoznać się z działalnością podkarpackiego aeroklubu. To jedyna okazja, aby poznać ludzi z pasją oraz zobaczyć lotnictwo z bliska.

Planowane są loty zapoznawcze samolotem i szybowcem oraz balonem. Będzie to również światna okazja do rozpoczęcia przygody z lotnictwem.

Aeroklub Podkarpacki zaprezentuje na lotnisku w Krośnie szybowce, takie jak: SZD-30 Pirat, SZD51-1 Junior, SZD-48 Jantar Std3, SZD50-3 Puchacz, SZD-22 Mucha Standard, SZD-12 Mucha 100, SZD-9 bis Bocian, KR03-A Puchatek oraz samoloty: Cessna 172 i Socata Raylle, CSS-13. Bedzie możliwość wejścia do szybowca i samolotu.

Nie zabraknie oczywiście zabaw i konkursów dla dzieci. Organizatorzy Dni Otwartych przygotowali też część gastronomiczną.

W 2015 roku, podczas Dni Otwartych, Aeroklub Podkarpacki obchodził 70-lecie swojej działalności. Jeszcze raz zapraszamy w dniach 1-3 czerwca fanów lotnictwa na Dni Otwarteh Aeroklubu Podkarpackiego.


Krośnieńskie lotnisko może szczycić się swoją historią i tradycjami lotniczymi sięgającymi lat 30 ubiegłego wieku. Już wtedy doceniono strategiczne położenie lotniska i malowniczą okolicę umożliwiającą loty widokowe oraz skoki spadochronowe. Lotnisko Krosno zostało założone w 1932 r., na podstawie uchwały Rady Miasta z 1928 r. Głównym inicjatorem jego budowy był gen. Ludomił Rayski.

Na lotnisku jest pas asfaltowy oraz pasy trawiaste. Lotnisko posiada własną wieżę kontroli lotów. W marcu ub.r. zakończyła się rozbydowa krośnieńskiego lotniska. Nowa infrastruktura lotniskowa w tym oświetlona droga startowa, światła podejścia, światła PAPI oraz drogi kołowania i płyty postojowe pozwalają na korzystanie z lotniska statkom powietrznym o rozpiętości skrzydeł do 24 metrów. 20 kwietnia br. na lotnisku w Krośnie została uruchomiona certyfikowana, samoobsługowa stacja paliw lotniczych.

Źródło: Aeroklub Podkarpacki
comments powered by Disqus