Przejdź do treści
Jesienne zawody samolotowe im. Ryszarda Jaworza – Dutki (fot. Agnieszka Musiał)
Źródło artykułu

Jesienne zawody samolotowe im. Ryszarda Jaworza – Dutki rozegrane

Przy pięknej jesiennej pogodzie, z powiewami ciepłego halnego wiatru, nad malowniczym terenem Pogórza Lipnicko-Rożnowskiego, rozegrane zostały w sobotę 15 października II Jesienne Zawody Samolotowe im. Ryszarda Jaworza – Dutki, zorganizowane przez Aeroklub Podhalański.

Konkurencja polegała na obleceniu trasy nawigacyjnej liczącej 87 km, rozpoznaniu obiektów na podstawie zdjęć oraz wyłożonych znaków na trasie, regularności przelotu oraz próbie celności lądowania. W szranki zawodów stanęło 9 dwuosobowych załóg na samolotach Z-142, C-172, C-152, Koliber, Gemini, 3Xtrim.

Zwyciężyli najlepsi z ubiegłego roku: pilot Mieczysław Przybyło z nawigatorem Jackiem Łazarczykiem na 3Xrtimie.

II miejsce zajęła załoga w składzie pilot Marek Paruch i nawigator Paulina Kocoń na tym samym typie, zaś III miejsce przypadło załodze pilot Jakub Żądło z nawigatorem Krzysztofem Laskowskim na C-152 (wszyscy Aeroklub Podhalański).

A potem, ogólnej radości było do późnego wieczora… Organizatorzy dziękują członkom Stowarzyszenia Lotnictwa Eksperymentalnego za pomoc w organizacji zawodów, i Wojtkowi Władyce za profesjonalne sędziowanie.

Więcej zdjęć z zawodów można zobaczyć na stronie www.aph.org.pl

Przypominamy także, że 22.10.2016 r., Aeroklub Podhalański zaprasza do udziału w zawodach szybowcowych na celność lądowania. Zgłoszenia należy kierować na adres flyroman@op.pl do dnia 20.10.2016 r. Początek zawodów o godz. 9.00 – przygotowanie sprzętu i startu, godz. 10.00 – odprawa. Udział w zawodach tylko dla obecnych na przygotowaniu i odprawie.

Po zawodach Aeroklub Podhalański zaprasza na wspólne grillowanie.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony