X Podhalański RC AIR SHOW za nami

X Podhalański RC AIR SHOW (fot. aeroklub.nowytarg.pl)

W dniach 1-2 sierpnia odbył się X Podhalański RC AIR SHOW. Goście zaczęli się zjeżdżać już od środy popołudniem i tak z dnia na dzień uczestników było więcej.

Kumulacją było zarejestrowanie się na stronie www.rc.podhale.pl 89 pilotów i to się potwierdziło w sobotę przy oficjalnym rejestrowaniu. O godz. 10 00 nastąpiło uroczyste przywitanie i otwarcie pikniku przez pana prezesa Aeroklubu Nowy Targ Pawła Kosa.

Rozpoczął się show, na którym mogliśmy zobaczyć jakie modele były na naszym pięknym lotnisku i z jakich stron przyjechali uczestnicy. Odległości były niesamowite. Koledzy z klubu MBC LERHTE przemierzyli  ponad tysiąc kilometrów, koledzy z Gdyni 700, Poznań 600, żeby dać pokaz swoich umiejętności oraz wspaniałych modeli z różnych okresów, a gratką był ME163 COMET.


ME163 COMET (fot. aeroklub.nowytarg.pl)

Jubileuszowe imprezy mają to do siebie, że zawsze jest coś lepiej niż w poprzednich, a taką było pojawienie się Kamila z Czech ze swym wspaniałym modelem  MI24 HIND w barwach czeskich, odpalającym rakiety w locie. Pilotowanie tego modelu było bardzo realistyczne, gratulacje dla Kamila.


Model  MI24 HIND w barwach czeskich (fot. aeroklub.nowytarg.pl)

Myślę, że to był  BEST OF SHOW na naszym pikniku. Trudno wymienić miejscowości, z których przyjechali Polscy modelarze ale byli z całej Polski, od morza do Tatr i od wschodu do zachodu, posiadający całą gamę modeli samolotów, co można zobaczyć na zdjęciach. Bardzo wam wszystkim dziękujemy, że wzięliście udział w naszym pikniku.


(fot. aeroklub.nowytarg.pl)

Bardzo dziękuję naszym sponsorom za pomoc w zorganizowaniu tak wielkiej imprezy modelarskiej. Panu Burmistrzowi Miasta Nowy Targ oraz Aeroklubowi Nowy Targa za pomoc i wsparcie.


(fot. aeroklub.nowytarg.pl)

Na starcie X Podhalańskiego RC AIR SHOW stanęło ponad 80 modelarzy, którzy potrafili przywieźć dwa albo i trzy modele, a wszystkich było ponad 140.


(fot. aeroklub.nowytarg.pl)

Przepyszna kolacja z Karczmy u Borzanka wieczorem i ognisko z grilem od firmy PCD Salami  do rana zakończyły pierwszy dzień pikniku.

Bardzo chcemy podziękować kolegom Adamowi Delingos, Maciejowi Żarnowskiemu za wspaniałe Night Show z dopalanymi racami, oraz Mirkowi i Tomkowi z Gdyni za rozświetlanie nowotarskiego nieba. Nie sposób nie wspomnieć Roberta Szala i Arka Morawskiego,  którzy pracowali przy projektach i druku, oraz wszystkich członkach Sekcji Modelarskiej Aeroklubu Nowy Targ.

Był to rekordowy piknik pod względem ilości pilotów i modeli oraz osób oglądających pokazy.

Były wyróżnienia dla pilotów i modeli ufundowane przez Burmistrza Nowego Targu Grzegorza Watychy, właściciela firm Arthobby pana Wiesława Dzika oraz Prezesa Aeroklubu Nowy Targ pana Pawła Kosa i nas Sekcji Modelarskiej Aeroklubu Nowy Targ.


(fot. aeroklub.nowytarg.pl)

Jak co roku odbyły się zawody modeli akrobacyjnych w kategorii Freestyle - jest to latanie do muzyki, najbardziej widowiskowy pokaz modeli akrobacyjnych.
1. Paweł Czyżykiewicz
2. Dariusz Sobaszek
3. Piotr Kowalski

Zapraszamy na foto relację Marka Michalika i Krzysztofa Kucharczyka

Źródło: Aeroklub Nowy Targ
comments powered by Disqus