VI Nowotarskie Zimowe Zawody Balonowe

VI Nowotarskie Zimowe Zawody Balonowe (fot. aeroklub.nowytarg.pl)

Aeroklub Nowy Targ wraz z Firmą PCD SALAMI po raz szósty będą organizatorami Nowotarskich Zimowych Zawodów Balonowych o Puchar Firmy PCD SALAMI, które zostały zaplanowane na 22-24 lutego 2019 roku.

Podobnie jak w latach ubiegłych cieszą się one dużym zainteresowaniem wielu pilotów. Wstępnie zaplanowany został udział 15 balonów na ogrzane powietrze. Zawody cieszą się tak dużą popularnością wśród załóg, że limit uczestnictwa został wypełniony po kilku dniach od rozesłania zaproszeń. Ponieważ udział w zawodach zadeklarowało znacznie więcej załóg organizatorzy rozszerzyli listę startową do 25 załóg balonowych zapewniając tym samym uczestnictwo wszystkim chętnym w zawodach. Do rywalizacji pod Tatrami zachęca niewątpliwie termin zimowy, kiedy loty organizowane są zdecydowanie rzadziej niż w porze letniej, oraz miejsce ich rozgrywania.

Ostatecznie liczba zgłoszonych na podhalańskie zawody przekroczyła już 25 balonów. Wśród pilotów obecni będą zarówno debiutanci w zawodach balonowych, jak i piloci z dużym doświadczeniem, w tym członkowie Balonowej Kadry Narodowej. Po raz pierwszy udział swój zadeklarował pilot z Litwy Rimas Kostiuskevicius – jeden z czołowych pilotów Europy i świata.

Na sobotę 23 lutego zaplanowane zostały dwa loty – poranny ok. godziny 8:00 oraz popołudniowy ok. 15:00 (połączony ze zrzutem skoczków spadochronowych). W niedzielę start balonów ma się rozpocząć około godziny 12:00.

Organizatorzy liczą na sprzyjającą aurę oraz jak w latach poprzednich duże zainteresowanie publiczności.

Szczegółowy harmonogram lotów podany zostanie przed zawodami po otrzymaniu prognozy pogody na czas zawodów.

Czy pilot Aeroklubu Nowy Targ Kacper Borkowski powtórzy swój sukces z ubiegłego roku i ponownie zwycięży? Zobaczymy, zapraszamy do kibicowania !

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Źródło: Aeroklub Nowy Targ
comments powered by Disqus