Budżet Obywatelski – zagłosuj na XI Nowotarski Piknik Lotniczy

Budżet Obywatelski – zagłosuj na XI Nowotarski Piknik Lotniczy

W dniach od 10 września do 5 października br. odbywa się głosowanie nad wyborem projektów, które będą realizowane w roku 2019 w ramach Budżetu Obywatelskim Województwa Małopolskiego. Grupa osób związanych z Aeroklubem Nowy Targ zgłosiła projekt pod pozycją POD14 – XI Nowotarski Piknik Lotniczy.

Nowatorski Piknik Lotniczy to największa tego typu impreza na Podhalu. Piknik odbywał się już dziesięciokrotnie i gromadził dużą publiczność, ponad 20 000 widzów dziennie. XI Nowatorski Piknik Lotniczy odbędzie się w lipcu lub sierpniu 2019r. na Lotnisku miejskim w Nowym Targu. Piknik trwa dwa dni i ma charakter imprezy plenerowej. W czasie jego trwania organizator przewiduje różne atrakcje m. in. Akrobację samolotową i szybowcową, udział Zespołu Akrobacyjnego Sił Powietrznych RP, udział śmigłowców bojowych MI24, samoloty zabytkowe, balony na ogrzane powietrze oraz wiele wiele innych typów statków powietrznych.

W roku 2019 organizator postanowił, także zaprosić co najmniej dwie zagraniczne samolotowe grupy akrobacyjne. Organizator zapowiada możliwość obejrzenia jedynego w tej części Europy – pokazu lotniczego w nocy. W czasie trwania imprezy będą organizowane samolotowe loty widokowe. W centralnym punkcie umieszczona będzie profesjonalna scena, gdzie odbywać się koncerty oraz występy dzieci. Całość imprezy prowadzona będzie przez profesjonalnego spikera, który oprócz komentowania bieżących wydarzeń zapewni przekazywanie informacji o osobach sprawujących patronat honorowy, sponsorach, współorganizatorach pikniku oraz wszelkich atrakcjach przez nich zapewnianych.

Dla najmłodszych zostanie zorganizowane profesjonalne wesołe miasteczko. W weekend poprzedzający Piknik Lotniczy organizatora planuje zorganizować na płycie nowatorskiego rynku imprezę prospołeczną „Lotnisko bliżej miasta”, w trakcie którego zaprezentowane będą modele zdalnie sterowane, szybowiec oraz balon na ogrzane powietrze. Mieszkańcy regionu będą mogli zasiąść za sterami szybowca, poznać tajniki modelarstwa, a także wzbić się zupełnie bezpłatnie w powietrze stojąc w koszu balonu.

Drodzy fani i fanki Lotniska Nowy Targ, mieszkańcy województwa małopolskiego (Subregion Podhalański – powiaty: myślenicki, nowotarski, suski, tatrzański, wadowicki) zwracamy się do was z prośbą o oddanie głosu w Budżecie Obywatelskim Województwa Małopolskiego – zachęcają członkowie Aeroklubu Nowy Targ.

Poświęć nam minutę, wypełnij formularz zaznaczając pozycję POD14, a my w zamian zorganizujemy dla Was, kolejną, jedenastą edycję Nowotarskiego Pikniku Lotniczego! To dzięki waszym głosom nasza impreza zostanie dofinansowana co pozwoli nam po raz kolejny spotkać się z wami prezentując najlepszych pilotów w kraju oraz niesamowite statki powietrzne całkowicie za darmo! – dodają.

Aby zagłosować na XI Nowotarski Piknik Lotniczy należy wybrać powiat, a następnie zaznaczyć pozycję POD14. Głosowanie trwa do 5 października 2018 r. Głosujemy na www.bo.malopolska.pl/index.php/glosowanie

Źródło: Aeroklub Nowy Targ
comments powered by Disqus