Leszczyńskie Zawody Mikrolotowe – wyniki

Leszczyńskie Zawody Mikrolotowe (fot. Aeroklub Leszczyński)

W dniach 23-25 czerwca 2017 r. na lotnisku Aeroklubu Leszczyńskiego w Lesznie odbyły się Zawody mikrolotów klasycznych, edycja Mikrolotowego Pucharu Polski.

W pierwszym dniu rozegrano konkurencję precyzyjną, celem której jest sprawdzenie umiejętności zawodników w zakresie precyzyjnego przyziemiania w polu o jak największej wartości punktów z niepracującym silnikiem oraz lądowania na jak najkrótszym odcinku decku.

W kolejnym dniu odbyły się konkurencje odległościowo – prędkościowe. Zawodnicy otrzymują mapy z zaznaczonymi punktami zwrotnymi. Zadanie polega na wykonaniu lotu z jak największą prędkością na jak największa odległość. Rozegrano też konkurencje nawigacyjne, których celem jest sprawdzenie umiejętności zawodników w zakresie planowania lotu, wyszukiwania znaków, identyfikacji innych obiektów i zaznaczenia ich na mapie na podstawie informacji otrzymanych od Kierownika Sportowego.

Rozegrano również konkurencję ekonomiczną z ograniczoną ilością paliwa. Tutaj zawodnicy musieli się wykazać umiejętnością pilotażu, wykorzystywania warunków pogodowych i przewidywania zużycia paliwa przy różnych prędkościach przelotowych pozwalającą na jak najmniejsze zużycie paliwa.

Zakończenie zawodów i rozdanie nagród dla zwycięzców odbyło się 25 czerwca 2017 r.  Wygrywają najlepsi, I miejsce uzyskała załoga w klasie WL-2 Dariusz Grzywacz – Pilot i Paweł Maliszewski – Nawigator, II miejsce w klasie GL-2 Dariusz Szymańczak –  Pilot i Marcin Marszałek –  Nawigator, III miejsce w klasie WL-1 Henryk Orwat – Pilot.

Gratulujemy zwycięzcom.

Uroczystego wręczenia nagród dokonała Dyrektor Aeroklubu Leszczyńskiego – Katarzyna Kuta, na ręce której składamy podziękowania za profesjonalnie przygotowane zawody i fantastyczną atmosferę. Dziękujemy wszystkim zawodnikom, koleżankom i kolegom sędziom, sponsorom TUiR Warta S.A.

Źródło: Aeroklub Leszczyński
comments powered by Disqus