Gorąco zachęcamy do głosowania pilotów samolotowych w plebiscycie sportowym – 10 Asów Małopolski, który Dziennik Polski organizuje od 1985 roku. Oddając głos na Wieczorków, wspomagasz nie tylko naszych kolegów, ale jednocześnie pomagasz wybić się sportom lotniczym w szeroko pojętych mediach.

To bardzo proste, wystarczy wysłać sms pod numer 72355 o treści AS.numer wybranej osoby

Chcąc oddać głos na Krzysztofa Wieczorka wyślij sms o treści AS.34 pod numer 72355

Natomiast, jeśli chcesz zagłosować na załogę Michał Wieczorek – Marcin Wieczorek wyślij sms o treści AS.35 pod numer 72355

Istnieje również możliwość zagłosowania za pomocą kuponu, który codziennie znajdziecie w dziale sportowym Dziennika Polskiego. Głosować można do 13 grudnia.

Osiągnięcia

W tym roku klan Wieczorków znowu nas nie zawiódł! W sierpniu, w rozgrywanych w słowackiej Dubnicy IX Rajdowo-Nawigacyjnych Mistrzostwach Europy załoga Michał i Marcin Wieczorkowie wywalczyła, aż trzy medale. Brązowy medal w kategorii Unlimited, srebrny medal w lądowaniach oraz złoto drużynowo! Warto dodać, że był to debiut na arenie międzynarodowej tej nowo skompletowanej załogi. Z początkiem września w XXI Precyzyjnych Mistrzostwach Świata rozgrywanych w niemieckim Budziszynie, Krzysztof Wieczorek wywalczył srebrny medal w klasyfikacji ogólnej, srebrny medal w klasyfikacji nawigacyjnej oraz złoto drużynowo. Michał Wieczorek indywidualnie zajął czwarte miejsce w klasyfikacji ogólnej, zdobył brąz w lądowaniach, srebro drużynowe w kategorii lądowań oraz złoto drużynowo w klasyfikacji ogólnej. Łącznie Wieczorkowie przywieźli 9 medali z najważniejszych imprez sportu samolotowego rozgrywanych w 2013 roku.