Aeroklub Krakowski zaprasza na Dzień Otwartego Lotniska

Dzień Otwartego Lotniska w Aeroklubie Krakowskim

Aeroklub Krakowski zaprasza na Dzień Otwartego Lotniska, który odbędzie się 10 lipca na lotnisku Pobiednik Wielki.

Program imprezy obejmuje m.in.:
11.00-20.30 - loty rekreacyjne nad okolicą samolotami i szybowcami;
13.00-13.50 – prezentacje sprzętu lotniczego w powietrzu;
16.30-17.20 – akrobacje szybowcowe, pokaz paralotni z napędem, skoki spadochronowe, pokazy modelarskie, akrobacje samolotową na Zlinie 50, Extrze 300, Paraplanie i innych;

Jak informują organizatorzy, przez cały czas trwania imprezy na płycie będzie dostępna wystawa sprzętu lotniczego, umożliwiająca zajęcie miejsca w kabinach samolotów i wykonywania zdjęć i filmów, jak również wystawa zabytkowych pojazdów, bufet i plac zabaw dla dzieci.

Wstęp na imprezę jest bezpłatny, podobnie jak parking, jednak ze względów bezpieczeństwa postój samochodów będzie możliwy wyłącznie na płycie lotniska.

W razie deszczowej pogody piknik odbędzie się 17 lipca 2011 r.

Źródło: Aeroklub Krakowski
comments powered by Disqus

Komentarze

Jak byłem dzieckiem i przeleciałem się AN-em lub Wilgą to taki lot przeżywałem potem kilka dni z uśmiechem na twarzy. I nie zastanawiałem się nad tym czy aeroklub ma certyfikat czy nie. Teraz sam jestem pilotem i uważam że takie imprezy to świetny pomysł.

pomyliłem si miałem na misli AK

zgadzam sie ze komentarze nie trfione,
loty widokowe nie sa zlym pomysłem
szkoda tylko ze jednynm
i to pomysłem na reanimowaniem reupa

moze ktos w koncu rozpedzi towarzystwo z aeroklubów i da szanse młodym
tyczy to niestety wiekszosci aerokłubów

byłem kiedys w AE i jest tam tak jak u nas

Totalnie nie trafione komentarze. Ludzie jak nie macie pojecia na jakiej zasadzie bedzie to funkcjonowac to nic nie piszcie. Widze ze jeden z piszacych to ktos pokrzywdzony z grona AK... nie ma to jak upuszczanie emocji w internecie. Oby pogoda dopisala.

Dajcie se na wstrzymanie. Nieodpłatny przewóz jest dozwolony i można go robić ile wlezie bez AOC. Za loty widokowe się nie płaci, loty widokowe są gratis.

Czy się za loty widokowe płaci, czy nie, - nie wnikam. Doskonale jednak wiem, że pogrzeby są dość kosztowne. Czy bardziej ze względów moralnych (moralne sprawstwo czynu), czy ze względów finansowych, oceń sam!!!!

Panie grabarz, może nie wychodź pan z domu bo pogrzeby są drogie, nie jeździj samochodem bo pogrzeby są drogie, nie pływaj w otwartych akwenach bo pogrzeby są drogie, chipsów też nie jedz:)Unikaj ryzyka żebyś się nie wykosztował:). Hipokryzja w tym kraju sięga już szczytu!

Dziękuję ,,szanownemu'' anonimowi za cenne rady, troskę i ostrzeżenia. Niestety, wszystko to na nic. Chociażbym nie chciał i tak muszę z domu wychodzić, z zadumą pewną, gdy trza organizować pogrzeby pilotów i wielu, wielu innych. Wiem, że kiedyś przyjdzie kolej na mnie, ale na razie mam wielu klientów z ,,obszaru lotnictwa''. Requiesca in Pace, póki, co na nich nie trace .......

Kolega z ULC już tam jedzie :)

instruktorzy i piloci latajacy z pasazerami maja duzo odwagi latajac ryzykujac swoje papiery, brawo Panowie oby tak dalej i nastepne odszkodowanie i aeroklub na sprzedaz!!!! Nowy zarzad a tu jeszcze gorzej niz bylo !!!!

Brawo za ,,nowatorski'' pomysł / wniosek, aby loty widokowe wykonywać bez certyfikatów. Idąc w ślad za ową ,,innowacją'', zanim ULC zajmie stanowisko, proponuję, aby każdorazowo wykonawca / organizator przed rozpoczęciem niecertyfikowanych lotów legitymował się stosowną jednak umową z najbliższym certyfikowanym Zakładem Pogrzebowym. Za rzetelne informowanie potencjalnych pasażerów, zainteresowanych lotami ,,niecertyfikowanymi'', oczywiście odpowiedzialność (prawno - karna oraz finansowo - roszczeniowa)spadałaby na właścicieli niecertyfikowanych statków powietrznych i organizatorów takich ,,imprez''......

a co na to ULC ???? loty widokowe bez certyfikatu?????

nic tam sie nigdy nie działo , i niestety dalej działaja w swoim stylu (jedyna atrakcja to lot widokowy za kase). Klasyczny przykład działalnosci areoklubów dążących do autodestykcji a nie do popularyzacji lotnictwa