Znamy zwycięzcę III Świętokrzyskiego Konkursu wiedzy o lotnictwie

Finał III Świętokrzyskiego Konkursu Wiedzy o Lotnictwie (fot. Aeroklub Kielecki)

W sobotę, 4 marca, w siedzibie Aeroklubu Kieleckiego, odbył się finał III Świętokrzyskiego Konkursu wiedzy o lotnictwie.

Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszego internetowego oraz drugiego, finałowego, dla 20 najlepszych osób.

W sobotnim finale Konkursu wzięło udział 15 osób. Uczestnicy wysłuchali wykładu na temat lotnictwa. Następnie udali się na spacer po lotnisku i do hangaru, gdzie zapoznali się z infrastrukturą lotniska oraz zobaczyli sprzęt Aeroklubu Kieleckiego. Finaliści mieli okazje wejścia do szybowca oraz samolotu.

Ostatnim punktem finałowego spotkania w dniu 4 marca był test, który został rozwiązany przez uczestników ze znakomitymi wynikami. Zwycięzcą trzeciej edycji konkursu został Maciej Marczewski, wykazał się największą wiedzą i zdobył główną nagrodę – szkolenie szybowcowe.

– Serdecznie gratulujemy i mamy nadzieje, że ze wszystkimi uczestnikami spotkamy się na szkoleniach lotniczych! – mówią organizatorzy konkursu.

Zwycięzcą ubiegłorocznej edycji Świętokrzyskiego Konkursu Wiedzy o Lotnictwie był Maciej Kowalski, uczeń Gimnazjum im. Św. Jadwigi Królowej w Kielcach. Jego wspomnienia można przeczytać TUTAJ.

Źródło: Aeroklub Kielecki
comments powered by Disqus