Zawody Speed Star "Antek – Gliwicka Gwiazda" w Gliwicach

Formacja RW-5, składająca się z 5 skoczków spadochronowych (fot. Strefa spadochronowa Sky Camp)

Sekcja Spadochronowa Aeroklubu Gliwickiego zapasza do udziału w czwartej edycji zawodów Speed Star "Antek – Gliwicka Gwiazda", które odbedą się 19 października 2019 r. na lotnisku Aeroklubu Gliwickiego.

Spodziewamy się drużyn z całej Polski. Bardzo często na te zawody do Gliwic przyjeżdżają też nasi południowi sąsiedzi z Czech i Słowacki – mówi Jan Isielenis, kierownik szkolenia spadochroniarzy w Aeroklubie Gliwickim.

Zawody są bardzo widowiskowe. Przy odpowiednich warunkach atmosferycznych wykonywane przez skoczków figury widać gołym okiem. Myśląc o wizycie tego właśnie dnia na gliwickim lotnisku – warto wziąć ze sobą lornetkę.

Główna konkurencja polega na utworzeniu w jak najkrótszym czasie 5-cio osobowej gwiazdy. Skoczkowie oddzielają się od samolotu na sygnał kapitana zespołu, bez dodatkowych chwytów. Ocena skoku następuje na podstawie materiału filmowego kamerzysty zespołu. Pierwsza figura – gwiazda, jest zaliczona w momencie, gdy wszyscy zawodnicy mają chwyty za ręce. Po utworzeniu gwiazdy drużyna może wykonać sekwencje wylosowanych figur. Za każdą wykonaną figurę drużyna otrzymuje bonifikatę 1 sekundy. W przypadku równych czasów po zakończeniu wszystkich kolejek, o kolejności miejsc będzie decydował najlepszy czas utworzenia gwiazdy dowolnego skoku – dodaje Jan Isielenis.


(fot. spadochrony.gliwice.pl)

Skoki będą wykonywane z samolotu An-2 z wysokości 2500m, czas mierzony 25s. Wysokość skoku może być obniżona do 2200m z czasem pracy 20s.

Drużyna składa się z 5 "gwiazdorów" i kamerzysty. Kamerzysta może być członkiem więcej niż jednej drużyny. W zawodach może uczestniczyć maksymalnie 8 drużyn (decyduje kolejność zgłoszeń). Kolejność skoku drużyn będzie losowana w dniu zawodów. Ilość przewidywanych kolejek skoków: minimum 2, maksimum 5.

Uczestnikami zawodów mogą być skoczkowie posiadający świadectwo kwalifikacji lub równoważną inną licencję. Zgłoszenia drużyn do zawodów (zawierające nazwę drużyny) należy dokonać do 15 października 2019 r. na adres ijan@poczta.fm

Rejestracja drużyn odbędzie się w dniu zawodów (19 października 2019 r.). Start pierwszej kolejki o godz. 10:00.

Zapraszamy fanów lotnictwa i sportów spadochronowych na lotnisko Aeroklubu Gliwickiego. Będzie na co popatrzeć.

Więcej informacji w Regulaminie (LINK).

Źródło: Aeroklub Gliwicki
comments powered by Disqus