Szybowcowe zawody na celność lądowania w Gliwicach – zmiana terminu

Szybowcowe zawody na celność lądowania w Gliwicach - 16.12.2017 (fot. Aeroklub Gliwicki)

Jak widać na zdjęciu obok ciepło nie jest i zima zaatakowała ostro. W tej sytuacji murawa na gliwickim lotnisku jest jak gąbka. – Niestety, ale podejmuję decyzję o odwołaniu szybowcowych zawodów na celność lądowania w sobotę 2 grudnia i przeniesieniu ich na sobotę 16 grudnia 2017 r. – poinformował Kierownik Szkolenia/HT instruktor pilot Mariusz Siodłoczek. I dodał: – Zapraszam wszystkich szybowników w nowym terminie.

Starty będą wykonywane za wyciągarką a do latania będą dostępne szybowce: Puchacz, Bocian, Junior. Zbiórka uczestników o godzinie 9:00 przed hangarem.

Organizatorzy przewidzieli jedną kolejkę lądowań konkursowych.

W zawodach mogą wziąć udział instruktorzy, piloci oraz studenci-piloci, którzy polecą z instruktorem-bezpiecznikiem.

Warunkiem uczestnictwa dla osób spoza Aeroklubu Gliwickiego jest, najpóźniej w dniu zawodów, wpłacenie opłaty 40zł za jeden lot (opłata za szybowiec+wyciągarka).

Z powodów organizacyjnych Aeroklub Gliwicki prosi o zgłoszenia na adres: szybowce@aeroklub.gliwice.pl

Zapraszamy również osoby z długą przerwą w lataniu np. zgłosił się do nas niedawno pilot z licencją szybowcową,ostatni lot w 1975 roku (kto pamięta tektury-licencje w czerwonej okładce z napisem "Ministerstwo Komunikacji" taka tektura przydatna była w różnych sytuacjach ale o tym przypomnimy sobie już na miejscu – zachęca Kierownik Szkolenia/HT instruktor pilot Mariusz Siodłoczek.

Mamy nadzieję na fajną zabawę oraz co dla szybowników jest bardzo ważne trening w precyzyjnym lądowaniu pod czujnym okiem "Loży szyderców" – dodaje Mariusz Siodłoczek.

Będzie również okazja dowiedzieć się jakimi kultowymi szybowcami AGL (w stanie lotnym oczywiście) dysponuje, co teraz w hangarze jest budowane i może zdradzimy trochę planów na najbliższą przyszłość.

Szczegółowe informacje oraz regulamin będą zamieszczone na stronie aeroklubu: www.aeroklub.gliwice.pl/aeroklub/

Źródło: Aeroklub Gliwicki
comments powered by Disqus