Przejdź do treści
Zawody na celność lądowania w Aeroklubie Gdańskim
Źródło artykułu

Zawody na celność lądowania w Aeroklubie Gdańskim

Jak co roku Aeroklub Gdański zaprasza pilotów z całej Polski do udziału w zawodach na celność lądowania o Puchar Prezesa Aeroklubu Gdańskiego - Bryza Extra 2017. Zawody odbędą się 30.09.2017 r. na lotnisku Aeroklubu Gdańskiego. Początek o godzinie 9:00.

Do udziału w zawodach może przystąpić każdy pilot, zarówno ten z licencją jak i uczeń. Uczniowie tak oraz piloci z innych Aeroklubów będą wykonywać swoje loty z instruktorem-bezpiecznikiem.

Po zakończonej odprawie rozpoczną się zmagania w poszczególnych konkurencjach: samolotowej, szybowcowej, modelarskiej.

Zawody szybowcowe będą rozgrywane na dwóch szybowcach Puchacz o znakach SP-3407, SP-3356, a zawody samolotowe będą rozgrywane na samolotach typu cessna o znakach SP-FEZ , SP-FVW, które codziennie służą do szkolenia przyszłych pilotów.

Koszt imprezy wynosi 50 zł/osoba + opłata za loty według cennika AG. W skład wpisowego wliczony jest posiłek oraz nagrody w poszczególnych konkurencjach.

Zapisów można dokonywać pod adresem - adutkiewicz@aeroklub.gda.pl lub numerem telefonu - 58 682-34-37 do dnia 29.09.2017 do godziny 17:00.

W dniu zawodów samolot SP-ANI Aeroklubu Gdańskiego, jedyny Antonow 2 na pomorzu, obchodzi swoje 50 urodziny. Organizatorzy przewidują liczne atrakcje dla zaproszonych gości animacje, tort pamiątki związane z Antkiem oraz ucztę do białego rana.

Więcej informacji na stronie zawodów.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony