Przejdź do treści
Źródło artykułu

Zrób latawiec z pomocą rodzica!

Do modelarni przy ul. POW 4 w Częstochowie zaprasza dzieci i młodzież Aeroklub Częstochowski. Wystarczy krótki instruktaż, trochę bibuły i kleju, mała listewka i w ciągu jednego wieczoru rodzice mogą zrobić z dziećmi kolorowy latawiec. A później wystartować nim na zawodach latawcowych na początku października na lotnisku Rudniki. Czekają atrakcyjne nagrody.

Modelarnia Aeroklubu Częstochowskiego mieści się przy ul. POW 4 w Częstochowie. Jest czynna popołudniami, od poniedziałku do czwartku w godzinach od 17.00 do 19.00. Instruktorzy prowadzą tam zajęcia dla dzieci i młodzieży chcących sklejać balony, latawce czy modele szybowców i samolotów. Bardziej zaawansowani modelarze zabierają się za robienie rakiet czy nawet bezzałogowców. Instruktorzy zachęcają do odwiedzin modelarni dzieci wraz z rodzicami.

– Dziecko wcale nie musi regularnie chodzić na zajęcia modelarskie. Wystarczy krótki instruktaż i z pomocą rodzica z pewnością sklei latawiec w jeden wieczór. Zrobienie latawca jest proste – zapewnia Mariusz Wrona, instruktor z modelarni przy Aeroklubie Częstochowskim. – Wystarczy bibułka albo lekki papier, dwie listewki, kawałek sznurka i… trochę inwencji. Gotowy latawiec trzeba ustawić pod wiatr i zaczyna się frajda.

Dzieci mogą z wykonanymi przez siebie latawcami wziąć udział w Świecie Latawca, które odbędzie się 7 października br. na lotnisku Rudniki. Na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody, a na wszystkich uczestników dyplomy i upominki.

Instruktorzy podkreślają, że zajęcia modelarskie są fajną alternatywą dla dzieci przesiadujących głównie przed komputerem. W modelarni poczują przedsmak lotnictwa. A jak wielką frajdę sprawia dzieciom wykonanie latawca czy modelu szybowca, widać było na warsztatach modelarskich, które Aeroklub Częstochowski przeprowadził przed rokiem przy wsparciu Urzędu Miasta w wybranych przedszkolach i szkołach. Modele wykonane przez uczniów latały po sali, a dzieci bawiły się w pilotów.


Na lotnisku latawce szybują wysoko

– Przez modelarstwo dzieci nabywają technicznych umiejętności. Uczą się cierpliwości, dokładności, samozaparcia – podkreśla Mariusz Wrona. – Warto poznać, czym jest modelarstwo. Właśnie od niego zaczynało wielu pilotów szybowcowych i samolotowych. Najpierw sklejali modele, by w dorosłym życiu zasiąść za sterami statków powietrznych – dodaje instruktor. (wik) 

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony