Sprawdź się w celności lądowań w czterech dyscyplinach lotniczych w Częstochowie

Zawody w celności lądowania w Częstochowie (fot. aeroklub-czestochowa.org.pl)

Aeroklub Częstochowski, zaprasza wszystkich pilotów i sympatyków sportów lotniczych na coroczne zawody w celności lądowania. Zawody zostaną rozegrane w czterech dyscyplinach lotniczych tj. spadochronowej, szybowcowej, paralotniowej oraz samolotowej. Zawody odbędą się 22.10.2016 r. (sobota) na lotnisku Rudniki.

Do startu w zawodach będą dopuszczeni wszyscy piloci i uczniowie-piloci posiadający aktualne uprawnienia i badania lotniczo-lekarskie.

Konkurencja szybowcowa odbędzie się za wyciągarką, a piloci latać będą na szybowcach Bocian oraz Puchacz. W trakcie zawodów dla wyczerpanych oczekiwaniem na swój start organizatorzy przewidują atrakcje z lotniskowego grilla.

Wszystkich uczestników zawodów Aeroklub Częstochowski prosi o przybycie na godzinę 8:00 do biura zawodów w celu rejestracji. Start konkurencji rozpocznie się o godzinie 9:00. Opłata startowa wynosi 40 zł (z opłaty startowej zostaną sfinansowane nagrody, pamiątkowe koszulki dla uczestników oraz organizacja grilla lub ogniska). Opłata za loty według cennika A.Cz.

W dniu zawodów dla osób które chciały by spróbować jak to jest być w powietrzu, możliwe również loty zapoznawcze na szybowcach.

Wszystkich chętny do wzięcia udziału w imprezie organizatorzy proszą o przesyłanie zgłoszeń wraz z potwierdzeniem wpłaty do Dyrektor Aeroklubu na adres: dyrektor@aeroklub.czest.pl do dnia 19.10.2016 r.

Istnieje możliwość zgłoszenia się do udziału w zawodach po wyżej wymienionym terminie, jednak pamiątkowe upominki będą do odbioru w biurze A.Cz. od następnej soboty po zawodach.

Informacji na temat poszczególnych konkurencji można zasięgnąć również pisząc na poniższe adresy e-mail:
• Konkurencja Szybowcowa – dek80@o2.pl
• Konkurencja Spadochronowa – maciejkrygier@interia.pl
• Konkurencja Samolotowa – pabloni1@onet.eu
• Konkurencja Paralotniowa – k.krasinski@gmail.com

Wszystkich pilotów zachęcamy do udziału w zawodach, a osoby bliżej nie związane do tej pory z lotnictwem zachęcamy do przyjazdu na lotnisko i kibicowanie naszym zawodnikom.

Dodatkowo po zakończeniu zawodów planowane jest wspólne spotkanie przy ognisku zamykające sezon szybowcowy AD 2016.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.aeroklub-czestochowa.org.pl oraz na stronie wydarzenia.

Źródło: Aeroklub Częstochowski
comments powered by Disqus