Polecą gigantyczne balony

Polecą gigantyczne balony

Aeroklub Częstochowski zaprasza na zawody modeli balonów w najbliższą niedzielę 18 marca br. na lotnisko Rudniki. W niebo polecą ogromne kolorowe balony, około dwóch metrów wysokości. Ta modelarska impreza z pewnością spodoba się dzieciom. Przywieźcie swoje pociechy na rudnickie lotnisko!

Organizatorzy przewidują rozpoczęcie tej barwnej lotniczej imprezy na godzinę 10.00. To zawody modelarskie dla młodzików do 14 lat. Balony, które modelarze z Aeroklubu Częstochowskiego wypuszczą w niebo, są zrobione z gładkiej bibuły. Muszą być precyzyjnie wykonane, szczelnie sklejone. Mają imponujące rozmiary. To gigantyczne balony, są około dwóch metrów wysokości.

– Napełnia się je ogrzanym powietrzem i wypuszcza. Liczy się czas lotu. Wygrywa ten, który leci jak najdłużej. Niektóre utrzymują się w powietrzu nawet pół godziny – mówi Mariusz Wrona, instruktor modelarni Aeroklubu Częstochowskiego. – Klejenie balonów, latawców to najprostsza kategoria modelarska. Już ośmioletnie dziecko nie powinno mieć z tym trudności. Często nawet pięcio- czy sześciolatkowie robią modele balonów i biorą udział w zawodach. A niekiedy to rodzice mają z tego większą uciechę niż dzieci – zdradza instruktor.

Dzieci zaczynają pracę w modelarni właśnie od klejenia latawców i balonów, potem robią modele szybowców, samolotów czy rakiet. Modelarstwo – jak niezmiennie podkreślają instruktorzy i nauczyciele – odgrywa ważną rolę w rozwoju tak małego dziecka jak i nastolatka. Rozwija ich ciekawość, intelekt, a także manualne zdolności. Kształci cierpliwość i ćwiczy precyzję.

– Modelarstwo wciąga – zapewnia Mariusz Wrona. – Dziecko, gdy przychodzi do modelarni, to zostaje tu na zajęciach przez lata – dodaje. (wik)

Źródło: Aeroklub Częstochowski
comments powered by Disqus