Plac zabaw na lotnisku

Plac zabaw na lotnisku w Rudnikach/ fot. ACz

Na lotnisku Rudniki jest nowy plac zabaw. Dzieciaki, które przyjeżdżają tu obejrzeć samoloty, szybowce czy skoki spadochronowe, teraz mają także okazję do zabawy. – Pomysł budowy placu zabaw na lotnisku okazał się strzałem w dziesiątkę – cieszy się Michał Braszczyński, dyrektor Aeroklubu Częstochowskiego.

Lotnisko Rudniki zawsze było atrakcją dla najmłodszych. Tu dzieci mogą obejrzeć jak startują i lądują samoloty czy szybowce. Obserwują loty paralotni czy motolotni, a także skoki spadochroniarzy. Ale teraz mają dodatkową frajdę. Gmina Rędziny wybudowała na lotnisku plac zabaw. Dzieci, które potrzebują aktywności, mogą teraz dać tu upust swojej energii. Korzystają z huśtawek, zjeżdżalni, wspinają się po drabinkach i linach. Pomysł okazał się trafiony. Najmłodsi harcują na nowym placu zabaw, a dorośli mogą odpocząć w lotniskowej kawiarence.

– Po zaledwie kilku dniach funkcjonowania nowego placu zabaw widać, że spodobał się dzieciakom. Na lotnisko przychodzi coraz więcej rodzin z dziećmi. Korzystają z reszty słońca i lotniskowych atrakcji – mówi Michał Braszczyński. – Bardzo się z tego cieszymy i zapraszamy wszystkich na lotnisko nie tylko latem, ale o każdej porze roku – dodaje dyrektor Aeroklubu Częstochowskiego. (wik)

Źródło: Aeroklub Częstochowski
comments powered by Disqus

Komentarze

Na lotnisku Aeroklubu Ostrowskiego w Michałkowie taki plac zabaw istnieje od kilku lat. Latem pełno na nim dzieciaków.