Nowy hangar na lotnisku w Rudnikach

Budowa hangaru w Rudnikach

Kończy się budowa nowego hangaru na lotnisku w Rudnikach. Już wkrótce będą mogły w nim stacjonować samoloty.  – Wreszcie skończymy z ciasnotą w szybowcowym – cieszy się Michał Braszczyński, dyrektor Aeroklubu Częstochowskiego.

Powoli, ale sukcesywnie zmienia się wygląd i wyposażenie rudnickiego lotniska, wzbogaca jego infrastruktura. Wyremontowano m.in. budynek klubowy, hotelik, kawiarenkę. Teraz w miejscu starych, szpecących swym wyglądem garaży stanął kolejny hangar samolotowy. To już trzeci duży hangar na lotnisku w Rudnikach. Są jeszcze cztery małe, tak zwanežprywatne, gdzie hangarują koledzy - właściciele prywatnych samolotów. W nowym zmieszczą się kolejne trzy lub cztery samoloty. Pracownicy lotniska i klubowicze wreszcie przestaną mieć kłopoty z brakiem miejsca dla latającego sprzętu w tak zwanym szybowcowym. Zaletą nowego hangaru jest nie tylko dodatkowe miejsce hangarowe, nowoczesność i jego estetyka. 

–“ Jest izolowany, więc nawet zimą będzie łatwo w nim utrzymać dodatnią temperaturę. A to umożliwi prowadzenie prac na samolotach  przez mechaników jesienią czy zimą, kiedy panują niekomfortowe warunki pogodowe – mówi Michał Braszczyński.  –“Nowy hangar zwiększy bezpieczeństwo prac wykonywanych zimą i podniesie standard lotniska –€dodaje dyrektor Aeroklubu Częstochowskiego. (wik)

Źródło: Aeroklub Częstochowski
comments powered by Disqus

Komentarze

Rudniki to najszybciej rozwijające się lotnisko aeroklubowe w Polsce. Gratulacje i oby tak dalej! Michał to jest Gość!

Gratuluję.Miałem okazję poznać ludzi z tamtego lotniska i polatać tam.Tryskają pozytywną energią.POWODZENIA!!!