Mistrzostwa Świata w Akrobacji Szybowcowej - Talowski ciągle na podium

Mistrzostwa Świata w Akrobacji Szybowcowej w Toruniu (fot. Aeroklub Pomorski)

Już wiadomo, że odbywające się w Toruniu Mistrzostwa Świata w Akrobacji Szybowcowej zostaną zaliczone, rozegrano bowiem trzy konkurencje, czyli minimum do tego aby uznać Mistrzostwa za rozegrane. Po tych trzech konkurencjach Sławomir Talowski z Aeroklubu Częstochowskiego startujący w klasie Advanced zajmuje trzecie miejsce.

Na podium w klasie Advanced jest niesamowity ścisk, prowadząca po trzech konkurencjach Katarzyna Żmudzińska ma niecały punkt przewagi nad Francuzem Romain Vienne. Natomiast trzeci Sławomir Talowski traci do Żmudzińskiej niewiele ponad 22 punkty. Potem różnice są już większe, nad czwartym Talowski ma prawie 200 punktów przewagi, tak, że na podium powinni znaleźć się Żmudzińska, Vienne i Talowski. Może się zmienić jedynie kolejność, o ile uda się rozegrać jeszcze jakąś konkurencję. Sławomir Talowski trzecią konkurencję, czyli pierwszy program nieznany skończył na drugim miejscu, wygrał Vienne, trzecia była Żmudzińska.

Dobrze poleciał także kolejny pilot Aeroklubu Częstochowskiego Jacek Bogatko, w programie nieznanym był 6 i w klasyfikacji generalnej zajmuje 15 miejsce, trochę gorzej wypadł Łukasz Witkowski, który był 29 i w generalce plasuje się na 32 pozycji. W klasyfikacji drużynowej prowadzą Polacy, przed Francuzami i Niemcami.

Nie udało się natomiast rozegrać w całości trzeciej konkurencji w klasie Unlimited, trzeba będzie ją dokończyć na następny dzień i dlatego w klasie Advanced najprawdopodobniej rozegrana zostanie tylko jeszcze jedna konkurencja, o ile oczywiście aura pozwoli.

Źródło: Aeroklub Częstochowski
comments powered by Disqus