To był udany rok!

Sukcesy sportowe członków Aeroklubu Częstochowskiego, ranga i poziom organizowanych imprez świadczą, że rok 2011 był dla ACz naprawdę udany. Kolejne medale Janusza Darochy i Zbyszka Nieradki napawają dumą. Cieszą poczynione inwestycje. A do tego, jak intensywnie lataliśmy! Pod względem ilości nalatanych godzin był to rekordowy rok! Aeroklub Częstochowski zarejestrował około trzech tysięcy godzin nalotu na samolotach oraz około 1.400 na szybowcach.

Ten sezon samolotowy był bardzo udany dzięki świetnym startom Janusza Darochy, który po raz kolejny pokazał swoją wielką klasę. Ten najbardziej utytułowany pilot świata wraz ze swoim nawigatorem Zbigniewem Chrząszczem z Aeroklubu Wrocławskiego zdobył złoty medal na mistrzostwach Europy w lataniu rajdowo-nawigacyjnym na Węgrzech. Uzyskał także tytuł wicemistrza Polski w lataniu nawigacyjnym. Wygrał również tegoroczne Jurajskie Zawody Samolotowe będące Memoriałem Piotra Sikorskiego. Wielka szkoda tylko, że ten wspaniały pilot, dysponujący ciągle świetną formą, nie znalazł się w ekipie narodowej na mistrzostwach świata w RPA. Cieszy także postawa 22-letniego Marcina Skalika, dla którego mistrzostwa Europy na Węgrzech były pierwszą międzynarodową imprezą lotniczą takiej rangi. Zajął na niej dobre 12. miejsce. Wywalczył także brązowy medal wśród juniorów na mistrzostwach Polski w lataniu nawigacyjnym.