Przejdź do treści
Źródło artykułu

Trzech białostockich modelarzy w kadrze narodowej na rok 2015

W projekcie Kadry Narodowej w modelarstwie lotniczym z dnia 03.12.2014 znajduje się trzech zawodników Aeroklubu Białostockiego:
- seniorzy: Andrzej Poczobut i Andrzej Łukaszewicz,
- junior: Kacper Łukaszewicz.

Wszyscy zajmują się klasą F1B - modele swobodnie latające z napędem gumowym. Do Kadry Narodowej wchodzi sześciu najlepszych zawodników z rankingu w danej kategorii wiekowej. Białostoccy modelarze mają wysokie osiągnięcia w tej klasie modeli.

W ich zasięgu na rok 2015 są imprezy pierwszej kategorii: Mistrzostwa Świata seniorów w Mongolii i Mistrzostwa Europy juniorów w Rumunii.

Utrzymanie się na wysokiej pozycji w rankingu wymaga startów w następujących grupach zawodów: Mistrzostwa Polski, Puchar Świata oraz Puchar Polski. Suma punktów w danej klasyfikacji skutkuje miejscem w rankingu zawodników w Polsce. To natomiast ma wpływ na powołanie do Kadry Narodowej a następnie Reprezentacji na imprezę klasy Światowej (MŚ lub ME).

Warto tu wspomnieć o wynikach naszych zawodników: MŚ 2013 Francja: Andrzej Poczobut IV miejsce indywidualnie i srebo w zespole, MŚ 2014 juniorów Rumunia: Kacper Łukaszewicz V miejsce indywidualnie i brąz w zespole.

Zawodnicy szukają wsparcia finansowego w celu udziału w MŚ i ME. Osoby i instytucje zainteresowane wsparciem proszone są o kontakt: a.lukaszewicz@pb.edu.pl


Andrzej Poczobut


Andrzej Łukaszewicz

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony