Przejdź do treści
Robinson R66, fot. robinsonheli.com
Źródło artykułu

Robinson Helicopter odnotowuje wzrost sprzedaży w 2021 r.

2021 był bardzo dobrym rokiem dla firmy Robinson Helicopter, która w tym okresie odnotowała znaczący wzrost sprzedaży. Producent poinformował o ponad 450 potwierdzonych zamówieniach, co jest największą ich liczbą od 2011 r. Po raz pierwszy także model R66, który zadebiutował w 2007 r.,  zdetronizował długoletniego bestsellera R44 Raven II.

W 2021 roku firma dostarczyła 13-tysięczny śmigłowiec, którym był czerwony R44. „Cieszymy się, że obserwujemy silniejszą sprzedaż, szczególnie dzięki modelowi R66, który wyraźnie udowodnił, że jest liderem na rynku”, powiedział prezes firmy Kurt Robinson.

Przypomniał fanom marki, że wysoka sprzedaż przesłoniła trudności z zapewnieniem odpowiedniego łańcucha dostaw niezbędnego w procesie w produkcji. „Chociaż ogólna produkcja w 2021 r. była lepsza niż w 2020 r., nie udało nam się osiągnąć naszego celu. Teraz naszym celem numer jeden na 2022 r. jest powstrzymanie pandemii i zwiększenie produkcji i dostaw statków powietrznych”, dodał Robinson. Wygląda na to, że ogólnie branża rozwija się, ponieważ wzmocniony sektor lotnictwa biznesowego staje się coraz popularniejszy w obliczu kłopotliwych środków ostrożności związanych z pandemią, które skłaniają niektórych podróżnych wybierania alternatywnych i mniej zatłoczonych środków transportu.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony