Pilot śmigłowca oskarżony za lądowanie obok baru szybkiej obsługi (aby kupić ciasto)

Lądowanie śmigłowca R44 przed barem Dairy Queen, fot. youtube

31 lipca, Królewska Kanadyjska Policja Konna (RCMP) otrzymała zgłoszenie w sprawie Robinsona R44, który wylądował w pobliżu baru szybkiej obsługi w Dairy Queen w Tisdale w Saskatchewan. Świadkowie zdarzenia początkowo myśleli, że to była misja ratunkowa ze względu na czerwony kolor helikoptera, ale potem okazało się, że z maszyny wysiadł pasażer i potem wrócił do niego z powrotem z ciastem lodowym od Dairy Queen.

Parking należący do miejscowego gimnazjum i liceum był w tym czasie pusty, ale lądowanie wzbudziło tumany kurzu i innych małych elementów. Na szczęście była to sobota i w pobliżu nie było zbyt wiele postronnych osób.  

Lądowanie zostało uznane przez RCMP za nielegalne i spowodowało dla 34-letniego pilota spore kłopoty, bowiem 4 sierpnia 2021 r. został on oskarżony o wykonanie niebezpiecznej operacji statku powietrznego. Internauci w komentarzach wskazywali na przypadki podobnych incydentów, które mogłoby być inspiracją dla powyższego zdarzenia.

Kilka lat wcześniej inny pilot wylądował wojskowym CH-146 Griffon na boisku baseballowym w Ontario, po czym zamówił dania na wynos z baru fast food. Kolejny przypadek obejmował lądowanie helikoptera RCMP na polu w Albercie w pobliżu restauracji również oferującej dania na wynos.

Materiał filmowy (oglądaj od 06 min 15 sec):

Źródło: aero-news.net
comments powered by Disqus