Przejdź do treści
Lądowanie śmigłowca R44 przed barem Dairy Queen, fot. youtube
Źródło artykułu

Pilot śmigłowca oskarżony za lądowanie obok baru szybkiej obsługi (aby kupić ciasto)

31 lipca, Królewska Kanadyjska Policja Konna (RCMP) otrzymała zgłoszenie w sprawie Robinsona R44, który wylądował w pobliżu baru szybkiej obsługi w Dairy Queen w Tisdale w Saskatchewan. Świadkowie zdarzenia początkowo myśleli, że to była misja ratunkowa ze względu na czerwony kolor helikoptera, ale potem okazało się, że z maszyny wysiadł pasażer i potem wrócił do niego z powrotem z ciastem lodowym od Dairy Queen.

Parking należący do miejscowego gimnazjum i liceum był w tym czasie pusty, ale lądowanie wzbudziło tumany kurzu i innych małych elementów. Na szczęście była to sobota i w pobliżu nie było zbyt wiele postronnych osób.  

Lądowanie zostało uznane przez RCMP za nielegalne i spowodowało dla 34-letniego pilota spore kłopoty, bowiem 4 sierpnia 2021 r. został on oskarżony o wykonanie niebezpiecznej operacji statku powietrznego. Internauci w komentarzach wskazywali na przypadki podobnych incydentów, które mogłoby być inspiracją dla powyższego zdarzenia.

Kilka lat wcześniej inny pilot wylądował wojskowym CH-146 Griffon na boisku baseballowym w Ontario, po czym zamówił dania na wynos z baru fast food. Kolejny przypadek obejmował lądowanie helikoptera RCMP na polu w Albercie w pobliżu restauracji również oferującej dania na wynos.

Materiał filmowy (oglądaj od 06 min 15 sec):

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony