Pierwszy "nowy" Mooney przygotowuje się do startu

Mooney Acclaim

Dzięki uprzejmości firmy Mooney, zwycięzca internetowej aukcji poleci samolotem do Oshkosh. Przedstawiciele firmy przygotowują się do uczczenia na AirVenture 2014 w Oshkosh zwycięskiej oferty licytacji Mooneya Acclaim N242MR.

Pierwszy "nowy" Mooney, zbudowany po pięciu latch przerwy w produkcji jest już na ukończeniu, a jego cena na aukcji "First to Fly" Mooney History Museum wciąż rośnie. Wpływy ze sprzedaży pierwszego Mooneya przeznaczone zostaną na stworzenie Muzeum Historii Mooneya w Kerrville w Teksasie.

Samolot obecnie jest w fazie testów, a jedyna rzecz jaka pozostała producentom do zakończenia projektu i zaprezentowania go w Oshkosh, to grafika.

Firma Mooney zamierza uhonorować zwycięzcę licytacji swojego wyjątkowego egzemplarza, darmowym przelotem z dowolnego miejsca w Stanach Zjednoczonych na targi AirVenture do Oshkosh w dniu 27 lipca, wstępem na imprezę, wynajmem samochodu i zakwaterowaniem przez cały tydzień trwania targów w hotelu Heidel House Resort & Spa w Green Lake w stanie Wisconsin.

Wieczorem 28 lipca zwycięzca będzie honorowym gościem na kolacji w Appleton, w której uczestniczyć będą przedstawiciele kadry kierowniczej firmy Mooney z Kerrville w Teksasie, Chino w Kaliforni i chińskiego inwestora firmy Henan Soaring.

Następnego dnia, Mooney przedstawi nowego właściciela Acclaima N242MR z kluczykami do samolotu podczas konferencji prasowej na terenie AirVenture, przygotowanej specjalnie dla międzynarodowych mediów oraz miłośników i właścicieli Mooneya z całego świata.

Według przedstawicieli firmy, Acclaim N242MR, dzięki swoim udoskonaleniom jest potężniejszy niż kiedykolwiek. Obecnie, to najszybszy na świecie, seryjnie produkowany samolot jednosilnikowy. Szczegóły aukcji dostępne są na stronie internetowej firmy Mooney.

Źródło: aero-news.net
comments powered by Disqus