Flight Design CTLE w służbie kalifornijskiej policji

Flight Design CTLE

Szeryf kalifornijskiego hrabstwa Tulare County wzbogacił się o nowy cenny nabytek - samolot rozpoznawczy. Miejscowy departament policji wykorzystał ponad 20 tys. dolarów skonfiskowanych przestępcom narkotykowym oraz ok. dziesięć razy tyle federalnych dotacji i zakupił samolot Flight Design CTLE, wariant popularnej konstrukcji LSA.

Według portalu internetowego Fresno Bee, maszyna w każdej chwili jest dostępna dla jednostek policji i straży pożarnej, a jej głównym operatorem jest kapitan Dave Williams. Zwracając uwagę na ekonomię zasilanej silnikiem Rotaxa konstrukcji, funkcjonariusz powiedział: "Zamiast 500 dolarów, korzystanie z tego samolotu kosztuje nie więcej, niż 35 dolarów na godzinę lotu. Może on wykonać 95 procent tego, co robi śmigłowiec i to jedynie za jedną dziesiątą kosztów".

W trakcie niskich i wolnych lotów, w czasie których może śledzić podejrzanych o przestępstwa, pilot statku powietrznego ma do dyspozycji zamontowane na skrzydłach kamery na podczerwień oraz reflektor o zasięgu do kilometra. Jednym z typowych zadań CTLE jest przeciwdziałanie kradzieżom pomp wodnych z miejscowych gospodarstw. Samolot wszedł do służby w sierpniu br.

Źródło: aero-news.net
comments powered by Disqus