FAI opublikowała raport za rok 2012

FAI logo

Międzynarodowa Federacja Lotnicza (FAI) opublikowała sprawozdanie roczne za 2012 r. i udostępniła je dla wszystkich zainteresowanych w Internecie. Według założeń twórców raportu, ma on być dokumentem odniesienia dla wszystkich, którzy są zainteresowani lotniczymi imprezami sportowymi oraz działalnością FAI.

Roczne sprawozdanie zawiera opis wszystkich sportów lotniczych, klasyfikację poszczególnych konkurencji, nagrody, fotografie i wiele innych przydatnych informacji. "Zawarcie wszystkich sportów i opisu działalności naszej federacji w jednym dokumencie jest niemożliwym wyzwaniem", powiedział prezes FAI John Grubbström. "Naszą ambicją jest, aby pokazać niezwykłą różnorodność i pluralizm FAI oraz lotniczej społeczności sportowej. Ponadto nowy format publikacji umożliwia nowym członkom, wolontariuszom, uczestnikom imprez oraz fanom szybkie odkrycie szczegółów aktywności naszej federacji i aktualizacji niektórych naszych najbardziej znaczących działań i wydarzeń", dodał.

"Dzięki informacjom zawartym w raporcie można zauważyć, że rok 2012 był bogaty i urozmaicony, czy to w odniesieniu do różnych występów i imprez (od rekordowego skoku Baumgartnera do zwycięstwa Mamistova w 18 Mistrzostwach Europy w Akrobacji Samolotowej FAI) czy też wielu działań i inicjatyw w ramach Biura FAI", kontynuował. FAI jest pozarządową i charytatywną organizacją założoną w 1905 r., której zadaniem jest zarządzanie światowymi sportami lotniczymi oraz certyfikowanie rekordów z dziedzin lotnictwa i kosmonautyki.

Raport dostępny jest tutaj

Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.fai.org

Źródło: aero-news.net
comments powered by Disqus