Lot pożegnalny por. pil. Mariusza Nisztuka oraz por. pil. Piotra Michałowskiego

Por. pil. Mariusza Nisztuka oraz por. pil. Piotra Michałowskiego przy samolocie Casa C-295M (fot. st.chor.szt. Wojciech Hrabia)

W dniu 29.01.2019 roku porucznicy piloci Mariusz Nisztuk oraz Piotr Michałowski odbyli na terenie 8. BLTr swoje ostatnie loty w lotnictwie wojskowym. Ceremonia lotów pożegnalnych obu pilotów odbyła sie zgodnie z Ceremoniałem Wojskowym.

Pożegnanie obu pilotów miało miejsce na płycie lotniska w Krakowie – Balicach, podczas uroczystej zbiórki której przewodniczył Dowódca 8. BLTr wz. płk mgr inż. Grzegorz Kot.

Po złożeniu meldunku o gotowości do odbycia lotów, obaj piloci udali się do samolotu Casa C-295M, na którym wykonywali zadania lotnicze w 8. BLTr. Po wykonaniu lotów piloci dokonali symbolicznego pożegnania się z samolotem.

 
(st. chor. szt. Wojciech Hrabia)

Następnie, por. Mariusz Nisztuk oraz por. Piotr Michałowski podziękowali swoim kolegom za dotychczasową służbę, w tym w szczególności za pełen profesjonalizm wszystkich służb zabezpieczających loty, dzięki którym możliwe było bezpieczne ich wykonywanie.

 
(st. chor. szt. Wojciech Hrabia)

Uroczystość zakończyła się złożeniem obu pilotom gratulacji i najlepszych życzeń przez ich kolegów z Grupy Działań Lotniczych.

Dariusz Balicki

Źródło: 8. Baza Lotnictwa Transportowego
comments powered by Disqus