Loty szkolno-treningowe w zastosowaniu bojowym w Mirosławcu i Nadarzycach

Śmigłowiec Mi-24 z 49. Bazy Lotniczej w Pruszczu Gdańskim (fot. 49. BLot)

W ramach przygotowań załóg śmigłowców do praktycznego działania zgodnie z wojennym przeznaczeniem, wznowienia i podtrzymania nawyków w zwalczaniu obiektów naziemnych oraz w lotach wg VFR i IFR na śmigłowcach Mi-24 i Mi-2 przeprowadzono w dniach 21-24.03.2016 r. loty szkolno-treningowe na zastosowanie bojowe na 21. Centralnym Poligonie Lotniczym Nadarzyce oraz loty szkolno-treningowe według VFR i IFR z lotniska Mirosławiec.

Głównymi celami szkoleniowymi było:
– wykonanie kontroli w locie na zadanie zgodnie z zasadniczym przeznaczeniem jednostki wojskowej i typu statku powietrznego;
– wznowienie, szkolenie i podtrzymanie nawyków personelu latającego w zwalczaniu celów naziemnych z wykorzystaniem uzbrojenia pokładowego śmigłowców;
– wznowienie, szkolenie i podtrzymanie nawyków personelu latającego w lotach wg VFR i IFR w dzień i w nocy.

Wysokie standardy przygotowania, realizacji szkolenia oraz przestrzegania przepisów bezpieczeństwa, dyscypliny i porządku wojskowego podczas szkolenia na 21. Centralnym Poligonie Lotniczym Nadarzyce i w rejonie lotniska Mirosławiec pozwoliły na pełną realizację założonych celów szkoleniowych.

Zgrupowaniem dowodził Dowódca 49. Bazy Lotniczej płk dypl. pil. Piotr Saniuk. W szkoleniu wzięło udział 71 żołnierzy, 3 śmigłowce Mi-24, 3 śmigłowce Mi-2 oraz 10 pojazdów.

Sekcja Wychowawcza 49. BLot

Źródło: 49. Baza Lotnicza
comments powered by Disqus