Podchorążowie rozpoczęli szkolenie lotnicze

Podchorążowie rozpoczęli szkolenie lotnicze (fot. mjr pil. Marek Przybyłowicz / 4SLSz)

Podchorążowie Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych zaczęli praktyki lotnicze na lotnisku 4 Skrzydła Lotnictwa Szkolnego. Szkolenie lotnicze podchorążych zainaugurowano w 41 Bazie Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie.

Praktyczne szkolenie lotnicze rozpoczęli podchorążowie piątego roku studiów w WSOSP o specjalności pilot śmigłowca.

Podchorążowie 12 marca br. przystąpili do realizacji cyklu zajęć teoretycznych związanych z przygotowaniem do lotów. 20 marca br. na lotnisku 41 Bazy Lotnictwa Szkolnego podchorążowie rozpoczęli wykonywanie lotów pod okiem instruktorów z 41BLSz.

W pierwszym etapie szkolenia lotniczego przyszli piloci wojskowych śmigłowców szkolili się do samodzielnych wylotów oraz w technice pilotowania, która zawierała między innymi takie zadania lotnicze jak: loty do strefy, pilotaż oraz lądowania w terenie przygodnym.

 
 
(fot. mjr pil. Marek Przybyłowicz / 4SLSz)

W bieżącym roku przewidziane jest wyszkolenie podchorążych do lotów według IFR, do lotów dyspozycyjnych oraz w ugrupowaniu śmigłowców.

Podchorążowie na lotnisku 4 Skrzydła Lotnictwa Szkolnego będą przebywać do końca listopada br., a po pomyślnym zakończeniu całego procesu szkolenia zostaną promowani na pierwszy stopień oficerski i zasilą lotnictwo śmigłowcowe.

Zgodnie z założeniami realizacji szkolenia lotniczego na kierunku „pilot śmigłowca” adepci lotnictwa powinni zrealizować szkolenie lotnicze w 4 Skrzydle Lotnictwa Szkolnego z nalotem ogólnym 180 godzin.

W najbliższych dniach szkolenie lotnicze w 41 i 42 Bazie Lotnictwa Szkolnego rozpoczną podchorążowie szkolący się na samolotach TS-11 Iskra, PZL-130 Orlik oraz M-28 Bryza.

kpt. Magdalena Busz / 4SLSz

Źródło: 4 Skrzydło Lotnictwa Szkolnego
comments powered by Disqus