8. BLTr: Życzenia dwustu lat dla płk pil. Ludwika Krempy

8. BLTr: Życzenia dwustu lat dla płk pil. Ludwika Krempy (fot. kpt. Maciej Nojek)

99-te urodziny obchodził w dniu wczorajszym płk pil. Ludwik Krempa. Z tej okazji w Klubie Wojskowym 8. Bazy Lotnictwa Transportowego odbyło się uroczyste spotkanie weterana walk nad Atlantykiem.

Dowódca 8. BLTr płk mgr inż. pil. Krzysztof Cur wraz z delegacją pilotów złożyli jubilatowi najlepsze życzenia od żołnierzy i pracowników wojska oraz wręczyli mu obraz prezentujący samolot CASA C-295M nad Krakowem. Przedstawiciel Prezydenta Miasta Krakowa wręczył Pułkownikowi Krempie odznaczenie „Honoris Gratia”. Szacowny Jubilat dokonał wpisu w księdze pamiątkowej Bazy. Po skromnym poczęstunku zaprezentowano film o Pułkowniku Krempie. Następnie nasz Gość udał się do hangaru Grupy Obsługi, gdzie zapoznał się z samolotem PZL M-28B/PT w wersji „Glass Cockpit” o którym opowiadali Mu młodzi piloci bazy.

Uroczystość była zorganizowana we współpracy z Krakowskim Oddziałem Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Wojskowego RP, z którym nasza baza ściśle współpracuje. Płk Krempa ze wzruszeniem przyjął uroczystość na jego cześć.

Płk pil. Ludwik Krempa służył podczas II Wojny Światowej w 304 Dywizjonie Bombowym. Jest Kawalerem Orderu Virtuti Militari.

Tekst i foto: kpt. Maciej Nojek

Źródło: 3. Skrzydło Lotnictwa Transportowego
comments powered by Disqus