ZLOT - 2010 Poznań Krzesiny zakończony!

ZLOT 2010 / fot. Marcin CZAJKO, SMLW Krzesiny

W dniach 11 - 13 października na terenie 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego i na 21. Centralnym Poligonie Lotniczym w Nadarzycach odbył się coroczny ZLOT kierowniczej kadry lotnictwa Sił Zbrojnych RP.

11 października br. z całego kraju przyleciało do Krzesin ok. trzydziestu maszyn z załogami na pokładach, reprezentującymi wszystkie rodzaje wojsk Rzeczypospolitej Polskiej - Siły Powietrzne, Wojska Lądowe i Marynarkę Wojenną.

Podczas trzydniowego kursu szkoleniowo - metodycznego kierownicza kadra poddana została zarówno egzaminom teoretycznym jak i praktycznym (na poligonie w Nadarzycach), sprawdzającym ich wiedzę specjalistyczną, umiejętności pilotażowe i bojowe. W trakcie „ZLOTU-2010’ w ramach połączonej operacji lotniczej (COMAO),angażującej i integrującej duże grupy samolotów różnego typu i przeznaczenia, piloci wykonali szereg misji bojowych na 21. Centralnym Poligonie Lotniczym w Nadarzycach.

Po uroczystej inauguracji, której w dniu 12 października br. dokonał Dowódca Sił Powietrznych - gen. broni pil. Lech MAJEWSKI przedstawiono rozwój i zadania Sił Powietrznych zakończone cyklem wykładów, poświęconych bezpieczeństwu w lotnictwie, aktom prawnym i metodyce oceny ryzyka w lotnictwie.

Tego dnia wręczono statuetki IKARA lotnikom, wyróżniającym się w służbie na polskim niebie.

ZLOT 2010 był również okazją do podsumowania roku ubiegłego, wymiany doświadczeń zdobytych przez personel latający SZ RP, w kontekście zadań operacyjnych w kraju i poza jego granicami, bezpieczeństwa lotów, kształcenia lotniczego w Wyższej Oficerskiej Szkole Sił Powietrznych czy dokumentów normujących działalność lotniczą.

Po raz czwarty, ZLOT 2010 odbył się na terenie jednej z jednostek 2 Skrzydła Lotnictwa Taktycznego - 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Poznaniu - Krzesinach. W ZLOCIE uczestniczyły załogi samolotów wielozadaniowych F-16 z obu jednostek 2 SLT. - 31 i 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego.

kpt. Marlena BIELEWICZ
oficer prasowy 2 SLT.

Galeria zdjęć ze ZLOTU 2010 znajduje się na stronie 2 Skrzydła Lotnictwa Taktycznego.

Źródło: 2 Skrzydło Lotnictwa Taktycznego
comments powered by Disqus