V Forum Bezpiecznego Latania za nami

Przewodniczący dr. Maciej Lasek podczas V Forum Bezpiecznego Latania

W dniu 30 stycznia 2014 roku, na lotnisku Warszawa Babice odbyło się V Forum Bezpiecznego Latania - spotkanie z Państwową Komisją Badania Wypadków Lotniczych. Forum zostało zorganizowane przez KTL AOPA Poland, portal dlapilota.pl oraz szkołę lotniczą Unitedsky. Komisję reprezentowała grupa trzech znanych w środowisku lotniczym ekspertów: przewodniczącego dr. Macieja Laska, Bogdana Fydrycha (specjalność: ruch lotniczy) oraz Wiesława Jedynaka (specjalność: lotnictwo komunikacyjne, instruktor).

Trzy, 45. minutowe sesje, plus czas na dodatkowe pytania, wypełniły czwartkowy wieczór. Pierwszą poprowadził Maciej Lasek, przywołując najczęstrze przyczyny katastrof lotniczych. Następnie Bogdan Fydrych opowiedział jak okiem polskiej komisji wyglądało badanie katastrofy dwóch polskich samolotów w Hiszpani z dnia 6 czerwca 2011 roku (SP-AVD i SP-CFM). Ostatnia część poprowadzona przez Wiesława Jedynaka to przedstawienie lotniczego savoir-vivre i omówienie "higieny" kokpitu wprost przekładającej się na bezpieczeństwo. Już niebawem na naszym kanale, video-relacja ze spotkania. 

Od lewej: Bogdan Fydrych, Wiesław Jedynak i Maciej Lasek

W styczniowym Forum, wzięło udział 81 osób. Podsumowując i na podstawie ankiet przybyłych słuchaczy, możemy powiedzieć, że było dostojnie, interesująco i bardzo merytorycznie. Dziękujemy Komisji za przyjęcie zaproszenia i wspaniałe wykłady. Forum zakończyło się tuż przed godziną 22:00.

V Forum Bezpiecznego Latania

Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus