Przejdź do treści
Źródło artykułu

W piątek utrudnienia w rejonie Lotniska Chopina

Piątkowy protest taksówkarzy może spowodować utrudnienia na drogach dojazdowych do Lotniska Chopina od strony Ursynowa i dróg S79 i S2 (POW). Jeśli to możliwe, zalecamy korzystanie z pociągu (SKM, KM) – poinformowało w mediach społecznościowych Lotnisko Chopina.

Taksówkarze zapowiedzieli, że w piątek będą protestować w rejonie Lotniska Chopina w Warszawie. Protest polegać będzie na, jak mówią taksówkarze, aktywnym korzystaniu z przejść dla pieszych zlokalizowanych przy rondzie u zbiegu ulic Benetta i Narkiewicza przy Lotnisku Chopina.

Taksówkarze przewidują protest stacjonarny, ale ostrzegają, że część kierowców może chcieć protestować, jeżdżąc zgodnie z przepisami ulicą Żwirki i Wigury. Zaczną protest około południa, a jego koniec wyznaczony jest na 17.30.

Głównym żądaniem protestujących taksówkarzy jest podniesienie nieaktualizowanej od 22 lat stawki za przejazd kilometra. W taryfie I wynosi ona 3 złote za kilometr. W projekcie uchwały, która została złożona do Rady Warszawy stawka ta miałaby wzrosnąć o złotówkę. Na poprzednich sesjach radni zdejmowali jednak ten projekt z porządku obrad, argumentując to m.in. brakiem pierwszego czytania projektu na posiedzeniu komisji.(PAP)

Autorka: Marta Stańczyk

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony