Przejdź do treści
Port Lotniczy Zielona Góra-Babimost (fot. Lotnisko Zielona Góra-Babimost, Facebook)
Źródło artykułu

W I kw. br. na lotnisku Zielona Góra-Babimost odprawiono blisko 10 tys. pasażerów

W I kw. br. w Porcie Lotniczym Zielona Góra-Babimost odprawiono blisko 10 tys. pasażerów; to ponad dwukrotnie więcej niż w I kw. 2019 r. Niebawem zostanie także uruchomione połączenie do Gdańska – poinformowała w poniedziałek spółka Polskie Porty Lotnicze (PPL).

Jak wskazano w informacji PPL, w marcu br. lubuskie lotnisko odprawiło łącznie 2731 pasażerów, a w odniesieniu do tego samego miesiąca 2019 r. – ostatniego przed pandemią COVID-19 - było ich o ponad połowę więcej. W całym pierwszym kwartale br. w porcie odprawiono 9765 pasażerów – w porównaniu do 4518 w tym samym okresie roku 2019.

W trzecim miesiącu br. na lotnisku w Babimoście zrealizowano łącznie 344 operacje lotnicze - więcej niż w styczniu (213 operacji) i lutym (280 operacji). W skali kwartału w porcie przeprowadzono 837 operacji lotniczych, czyli o 581 więcej operacji niż w tym samym okresie 2019 r.

Spółka PPL dodała, że w kwietniu w Porcie Lotniczym Zielona Góra-Babimost wraca połączenie do Gdańska, które będą realizować PLL LOT. Połączenie w obie strony realizowane będzie od 25 kwietnia do 20 października dwa razy w tygodniu: we wtorki i czwartki. Rejsy będą odbywać się na pokładzie samolotów Embraer 175. Lot potrwa godzinę.

"Przywrócenie połączenia pomiędzy Gdańskiem a Zieloną Górą niesie za sobą wiele korzyści dla pasażerów obu regionów. Rejsy zapewniają mieszkańcom zachodniej części Polski znacznie szybsze dotarcie nad morze, co jest niezwykle istotne z punktu widzenia rozwoju lokalnej turystyki" – stwierdził rzecznik PLL LOT Krzysztof Moczulski.

Dodał, że pasażerowie z Trójmiasta i okolic będą mieli natomiast okazję poznać bliżej wyjątkowy region województwa lubuskiego. "Połączenie Polski północnej z zachodnią otwiera także wiele nowych perspektyw dla rozwoju biznesu" – ocenił Moczulski.

"Gdańsk to drugi po Warszawie krajowy kierunek lotów z Lotniska Zielona Góra-Babimost. Udostępniamy w ten sposób podróżnym z Lubuskiego możliwość szybkiego dotarcia nie tylko do stolicy, ale także do północnej Polski. Z pewnością na połączeniu skorzystają także mieszkańcy Pomorza. Jesteśmy przekonani, że połączenie z Gdańskiem będzie dobrze przyjęte i umożliwi szybkie i komfortowe podróże wakacyjne" – przekazała rzeczniczka PPL Anna Dermont.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony