Wizz Air wprowadza szczepienia przeciw covid-19 dla załóg

Załoga Wizz Air na płycie lotniska przed skrzydłem samolotu (fot. Wizz Air)

Linia lotnicza Wizz Air ogłosiła dzisiaj, że od 1 grudnia 2021 roku szczepienia przeciw COVID-19 –lub w szczególnych przypadkach regularne testy antygenowe/PCR – będą obowiązkowe dla wszystkich załóg.

Wizz Air, będąc społecznie odpowiedzialną linią lotniczą, wdraża tę politykę w ramach zobowiązania do ochrony zdrowia I bezpieczeństwa pasażerów i załóg, a także do wspierania sprawnego i nieprzerwanego realizowania lotów w perspektywie długoterminowej.

Wizz Air wprowadza szczepienia przeciw COVID-19 dla wszystkich swoich załóg lotniczych i pokładowych – lub regularne testy antygenowe/PCR w szczególnych przypadkach – w odpowiedzi na wyniki badań, które wskazują na ich skuteczność jako najlepszą dostępną formę ochrony przed COVID-19. Na początku pandemii, Wizz Air był pionierem we wprowadzaniu restrykcyjnych środków bezpieczeństwa i higieny, aby chronić zarówno pasażerów, jak i załogi, zapewniając możliwie najlepsze warunki sanitarne i wspierając zachowywanie dystansu fizycznego. W miarę trwania pandemii, Wizz Air jest jedną z pierwszych europejskich linii lotniczych, które w dalszym ciągu wzmacniają stosowane środki ochronne, dzięki polityce realizowanej we współpracy z lokalnymi władzami i instytucjami ochrony zdrowia w bazach Wizz Air.

Ponieważ rządy coraz częściej wymagają dowodów szczepień dla załóg, w ramach krajowych wymogów wjazdowych, znaczenie załóg zaszczepionych przeciwko COVID-19 jest kluczowe.

József Váradi, prezes Wizz Air Group, powiedział: „W Wizz Air naszym priorytetem jest zdrowie i bezpieczeństwo naszych pasażerów i pracowników. Mamy obowiązek chronić załogę i pasażerów na pokładzie poprzez łagodzenie ryzyka COVID-19, a szczepienia odgrywają w tym kluczową rolę”.

Źródło: Wizz Air
comments powered by Disqus