WIZZ AIR linią lotniczą 2020 roku według ATW (AIR TRANSPORT WORLD)

A321 w barwach Wizz Air

Linie Wizz Air ej otrzymała tytuł Linii Lotniczej 2020 Roku według Air Transport World, jednego z największych mediów poświęconych tematyce lotniczej. Nagrody ATW to najbardziej prestiżowe wyróżnienie przyznawane osobom i liniom lotniczym za osiągnięcia w branży. ATW nagradza osoby i organizacje, które wyróżniają się wyjątkową wydajnością, innowacyjnością i doskonałą obsługą.

W tym roku odbędzie się 46. edycja ATW AIA Awards. Po raz pierwszy w historii, ta najbardziej prestiżowa nagroda - Linia Lotnicza Roku - przyznawana jest przewoźnikowi niskokosztowemu. Tym samym Wizz Air staje się pierwszym europejskim przewoźnikiem LCC, który otrzymał tak ważne wyróżnienie.

Linia Lotnicza Roku ATW musiała wykazać się wyjątkową wydajnością we wszystkich parametrach biznesowych i operacyjnych, wyróżniać się na tle konkurencji, mieć wybitne osiągnięcia w zakresie bezpieczeństwa, obsługi klienta, finansów, innowacji produktowych, zaangażowania ekologicznego,  a także stosunków pracy.

Nagroda Linia Lotnicza Roku 2020 zostanie wręczona podczas 46. dorocznej ceremonii wręczenia nagród za osiągnięcia branży lotniczej w ATW, 2 czerwca w Wiedniu. Pełna lista zwycięzców 2020 zostanie ogłoszona wkrótce.

József Váradi, dyrektor generalny Wizz Air, powiedział: „Czujemy się zaszczyceni, że jesteśmy pierwszą w historii ultra niskokosztową linią lotniczą, która otrzymała nagrodę ATW `Linia Lotnicza Roku. WIZZ powstał w celu budowania przyszłości, w której każdy ma swobodę podróżowania, a ta nagroda wyraźnie pokazuje, że niskie ceny mogą być oferowane wszystkim, zapewniając jednocześnie doskonałą markę obsługi klienta i przekraczając oczekiwania naszych klientów. W ostatnich latach osiągnęliśmy rekordowe stopy wzrostu, a także wyższą niż kiedykolwiek rentowność, co podkreśla naszą niezrównaną odporność biznesową na wyjątkowo konkurencyjnym rynku.

Nasze wybitne wyniki finansowe, a także ciągłe koncentrowanie się na trzech podstawowych filarach naszej działalności - środowisku, ludziach i gospodarce - szybko torują drogę do osiągnięcia celu 300 samolotów nowej generacji do 2027 r., floty, z którą będziemy kontynuować rozwój w zgodzie innowacjami, a także efektywnością środowiskową i ekonomicznej w branży lotniczej”. „Wizz Air zasługuje na to, aby zostać wybraną linią lotniczą roku 2020 ATW. Gratulujemy Józsefowi i jego zespołowi za ich  innowację i pasję w dostarczaniu mantry, aby budować przyszłość, w której każdy ma swobodę podróżowania” - powiedziała Karen Walker, redaktor naczelna ATW.

Źródło: Wizz Air
comments powered by Disqus