Przejdź do treści
Piloci w kokpicie samolotu, fot. traveller.com
Źródło artykułu

W USA ponownie jest analizowane podwyższenie wieku emerytalnego dla pilotów do 67 lat

Administrator Federalnej Administracji Lotnictwa USA (FAA) Mike Whitaker zwrócił się do Kongresu o pozostawienie obecnego obowiązkowego wieku emerytalnego dla pilotów linii lotniczych (wynoszącego 65 lat) do czasu, aż agencja dokładniej przeanalizuje pomysł jego podwyższenia. 

Whitaker wysłał do Kongresu list, ostrzegając w nim przed coraz powszechniejszymi pomysłami zmierzającymi w kierunku zwiększenie go do 67 lat. „Konieczne jest zapewnienie Agencji możliwości przeprowadzenia badań i określenia środków zaradczych” – podkreślał. W zeszłym miesiącu sekretarz transportu Pete Buttigieg wyraził podobne zdanie w piśmie do Kongresu, stwierdzając, że wprowadzona zmiana sprawi, że Stany Zjednoczone staną się wyjątkiem w branży  lotniczej i w przyszłości może to doprowadzić do szeregu problemów. 

Senacka Komisja Handlu rozważa zorganizowanie przesłuchania w celu omówienia tej zmiany, a lipcu ubiegłego roku Izba poparła już takie posunięcie przeważającą większością głosów. Kwestia ta jest obecnie przedmiotem negocjacji w sprawie uchwalenia pięcioletniej ustawy o ponownej autoryzacji dla FAA. 

6 lutego Whitaker ma pojawić się na posiedzeniu podkomisji ds. lotnictwa Izby Reprezentantów, gdzie ma zostać przesłuchany w sprawie niedawnych incydentów związanych z bezpieczeństwem lotniczym.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony