Przejdź do treści
Źródło artykułu

United Airlines umożliwią powrót do pracy niezaszczepionym pracownikom

Linie United Airlines zapowiedziały, że od 28 marca umożliwią nieszczepionym pracownikom powrót do pracy, powołując się na gwałtowny spadek liczby przypadków Covid-19. Jest to zmiana w podejściu firmy, wcześniej postrzeganej, jako jedna z najbardziej restrykcyjnych w tym zakresie.

W sierpniu zeszłego roku przewoźnik zapowiedział, że będzie wymagał od swoich pracowników w USA poddania się szczepieniom przeciwko Covid, grożąc, że w przeciwnym wypadku zostaną zwolnieni. Szczepionkę przyjęło ponad 96% z około 67 tys. osób personelu zatrudnionego w Stanach Zjednoczonych. W styczniu prezes Scott Kirby powiedział, że w ciągu ostatnich ośmiu tygodni wśród niezaszczepionych pracowników firma nie odnotowała żadnych zgonów spowodowanych przez Covid i to pomimo gwałtownego wzrostu liczby przypadków wariantu omicron.

Linie United poinformowały, że około 2200 pracowników, którzy zostali wyłączeni z tej zasady z powodów medycznych lub religijnych, przeszło na bezpłatne urlopy lub zostało przeniesionych na stanowiska, na których nie mieli styczności z klientami. Przykładowo, nieszczepione stewardessy nie mogły wykonywać swojej normalnej pracy. 

Spadek liczby nowych przypadków Covid, hospitalizacji i rozluźnienie restrykcji „sugeruje, że pandemia zaczyna znacząco ustępować”, napisał w notatce dla personelu Kirk Limacher, wiceprezes ds. zasobów ludzkich United. „W rezultacie jesteśmy pewni, że możemy bezpiecznie rozpocząć proces” przywracania pracowników do pracy. Oczywiście, jeśli pojawi się inny wariant Covid dokonamy ponownej oceny odpowiednich protokołów bezpieczeństwa", dodał.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony