Thales i Inetum ochraniają hiszpańskie lotniska

Jedno z lotnisk wyposażonych przez firmę Thales, fot. Thales

Firma Thales wraz z Inetum, europejskim liderem w dziedzinie usług i rozwiązań cyfrowych, dostarczyli lotniskom Walencji i Bilbao ponad 45 automatycznych bramek kontroli granicznej (ABC Gates) wyposażonych w systemy rozpoznawania twarzy i automatycznej weryfikacji dokumentów. Thales jest odpowiedzialny za weryfikację tożsamości oraz innowacyjną kontrolę dostępu, natomiast Inetum wdrożyło manualne weryfikatory i system monitorowania w czasie rzeczywistym.

Nowe inteligentne bramki kontroli działają na lotniskach w Walencji i Bilbao już od lipca ubiegłego roku. System ma kluczowe znaczenie dla funkcjonariuszy policji, ponieważ znacznie upraszcza ich działania. Obecnie trwa instalacja 36 inteligentnych bramek na lotnisku na Fuerteventurze.

Automatyczne kontrole poprawiają wydajność, bezpieczeństwo i komfort pracy służb podczas przeprowadzania biometrycznych kontroli tożsamości. Funkcjonariusze zachowują pełną kontrolę nad całym systemem i w razie potrzeby mogą przeprowadzić dodatkowe kontrole bezpieczeństwa.

„Jesteśmy wiodącym dostawcą nowoczesnych technologii dla portów lotniczych. Większość lotnisk europejskich posiada jedno lub kilka rozwiązań firmy Thales - od radarów, przez inteligentne systemy nadzoru i zaawansowane technologicznie punkty kontroli bezpieczeństwa. Dzięki najnowszej generacji systemów zarządzania kontrolą przejść granicznych firmy Thales, hiszpańskie porty lotnicze korzystają z innowacyjnych bramek kontroli paszportowej. Te urządzenia wspierają proces kontroli i są ułatwieniem dla podróżnych. Takie partnerstwo podkreśla, że nasze technologie doskonale radzą sobie z wyzwaniami na lotniskach, umożliwiając zastosowanie lepszych procedur bezpieczeństwa i większą wygodę dla użytkowników” – mówi Konrad Piotrowski z Thales Polska.

Źródło: THALES
comments powered by Disqus