Przejdź do treści
A320neo w barwach linii Flynas w locie (fot. Airbus)
Źródło artykułu

Saudyjskie linie Flynas zamawiają 30 kolejnych samolotów rodziny A320neo

Saudyjski przewoźnik flynas, będący wiodącą na Bliskim wschodzie niskokosztową linią lotniczą, potwierdził zamówienie w Airbusie 30 nowych samolotów z rodziny A320neo, zwiększając liczbę zakontraktowanych odrzutowców Airbusa do 120 A320neo, w tym 10 A321XRL.

Umowa została podpisana podczas Paris Airshow przez Bandara Almohannę, prezesa i dyrektora zarządzającego flynas oraz Christiana Scherera, dyrektora handlowego i dyrektora ds. międzynarodowych Airbusa, Abdulaziza Alduailj, prezesa Generalnego Urzędu Lotnictwa Cywilnego w Arabii Saudyjskiej i Ayeda Aljeaida, prezesa zarządu NAS Holding.

To znaczące zamówienie potwierdza pozycję Flynas jako kluczowego gracza w branży lotniczej Królestwa Arabii Saudyjskiej i podkreśla ambitne plany linii dotyczące dalszego powiększania floty o najnowocześniejsze i najbardziej ekonomiczne dostępne obecnie wąskokadłubowce.

„Ponieważ stale się rozwijamy, otrzymując nagrody za doskonałość operacyjną i obsługę klientów oraz poszerzając ofertę, z przyjemnością potwierdzamy kolejne zamówienie w Airbusie”, powiedział Bander Almohanna, prezes flynas. „Rodzina A320neo zapewnia nam wyjątkowe korzyści, oferując wyjątkową rentowność i korzyści dla środowiska. Pomaga nam jednocześnie zapewnić pasażerom wyjątkowe wrażenia z podróży przy niskich kosztach”.

„Bezkonkurencyjna ekonomika eksploatacji, większy zasięg i najbardziej przestronna kabina wąskokadłubowa sprawiły, że rodzina A320neo jest dla linii lotniczych na całym świecie preferowanym wyborem. Dotyczy to również sektora niskokosztowego, w którym przewoźnicy działają w szczególnie konkurencyjnym środowisku. Cieszymy się na współpracę z flynas, rozwijajacym flotę i obecność na szybko rosnącym rynku saudyjskim” – powiedział Christian Scherer, dyrektor handlowy Airbusa.

Flynas eksploatuje wyłącznie maszyny Airbusa i była pierwszą linią w Arabii Saudyjskiej, która nabyła A320neo. Przewoźnik użytkuje obecnie 32 A320neo, 13 A320ceo i cztery A330-300. Dodanie nowych samolotów wesprze plany rozwoju linii, gdyż kontynuuje ona rozbudowę siatki tras międzynarodowych.

Rodzina A320neo wykorzystuje najnowsze technologie, w tym silniki nowej generacji, Sharklety i udoskonalenia aerodynamiczne, które razem zapewniają co najmniej 20-procentowe zmniejszenie spalania paliwa i emisji CO2. Przy ponad 8700 zamówionych maszynach przez 136 klientów rodzina A320neo to najpopularniejszy samolot pasażerski świata.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony