Ryanair wyrzuca sześciu członków personelu pokładowego po "zainscenizowanym" zdjęciu

Załoga Ryanaira na podłodze lotniska w Maladze (fot. dailymail.co.uk)

Linie Ryanair zwolniły sześciu członków personelu pokładowego po tym, jak w październiku br. na lotnisku w Maladze zainscenizowali oni scenę spania na podłodze terminala i uwiecznili ją na zdjęciu. Było ono potem szeroko udostępniane na platformach społecznościowych, a także pokazywane przez różne media na całym świecie.

Szóstka pracowników została oskarżona o rażące naruszenie regulaminu pracowniczego i doprowadzenie do nieprawdziwej sytuacji, która zaszkodziła reputacji przewoźnika. Ryanair opublikował także film z kamer bezpieczeństwa pokazujący, jak przed zrobieniem zdjęcia załoga przenosi się z innej części pokoju i układa na podłodze.

Sytuacja miała miejsce we wczesnych godzinach porannych 13 października na lotnisku w Maladze. Załoga utknęła tam z powodu burz w portugalskim mieście Porto, skąd został przekierowany ich lot.  Przewoźnik twierdził, że jego załoga znalazła się w zastępczym pomieszczeniu na krótki okres, a potem przeniosła się do salonu VIP na lotnisku.                  Film z kamer bezpieczeństwa na lotnisku w Maladze opublikowany przez Ryanaira

Rzecznik Ryanair potwierdził: "5 listopada cała szóstka członków personelu pokładowego z Porto została zwolniona za naruszenie zasad kontraktu, po wykonaniu fałszywej fotografii na poparcie fałszywego roszczenia, które było szeroko opisywane w międzynarodowych mediach".


Czytaj również:
Załoga Ryanaira spała na podłodze bo linia nie mogła znaleźć miejsc w hotelach 

Źródło: theguardian.com
comments powered by Disqus