Rostec stworzy symulator VR do szkolenia techników lotniczych

Su-35 w hangarze - widok z boku(fot. uacrussia.ru)

United Aircraft Corporation należąca do State Corporation Rostec tworzy symulator VR do szkolenia personelu technicznego, co w zamierzeniach ma zwiększyć efektywność obsługi Su-57 i Su-35. Testy systemu mają zostać zakończone w 2022 r.

Symulator VR składa się z kasku wirtualnej rzeczywistości, kontrolerów ręcznych oraz komputera z programem szkoleniowym, który szczegółowo odtwarza kompleks lotniczy. Dzięki temu personel naziemny może wirtualnie przestudiować i przećwiczyć wszystkie procesy technologiczne oraz poprawić efektywność utrzymania rzeczywistej maszyny.

Rostec przykłada dużą wagę do usprawnienia obsługi posprzedażowej samolotów. Nowy symulator VR pozwoli technikom lotniczym na zdobycie lepszych umiejętności praktycznych. Rozwój znacząco poprawi jakość obsługi maszyn bojowych. Przede wszystkim kompleks przeznaczony jest do opracowywania obsługi technicznej samolotów piątej generacji Su-57 i Su-35 generacji 4++. Testy kompleksu mają zakończyć się w 2022 r. – skomentował Władimir Artiakow, zastępca dyrektora generalnego rosyjskiej Korporacji Rostec.

Symulator VR może być dostarczany osobno lub w pakiecie z nowym samolotem i jest rozwijany przez specjalistów firmy Sukhoi.

„Wprowadzenie systemu przyniesie znaczące korzyści w zakresie obniżenia kosztów finansowych i czasowych związanych z obsługą i naprawą sprzętu lotniczego” – powiedział Michaił Strelets, Zastępca Dyrektora Zarządzającego – Dyrektor Biura Projektowego Sukhoi.

Źródło: uacrussia.ru
comments powered by Disqus