Przejdź do treści
Źródło artykułu

Program Young Eagles obejął w 2022 r. 49 tys. młodych ludzi

Jak poinformowało Experimental Aircraft Association (EAA), w tym roku w ramach programu Young Eagles zabrało na bezpłatne loty zapoznawcze już ponad 49 tys młodych ludzi. Wykonało je 4078 pilotów-wolontariuszy, z których 1159 dołączyło do programu w 2022 r.

EAA odnotowało ponadto, że 93 pilotów ukończyło wyzwanie 30 za 30, latając co najmniej z 30-ma młodymi ludźmi na cześć 30. rocznicy programu Young Eagles.

"Cieszymy się, że obserwujemy wzrost liczby pilotów, którzy chcą zainspirować następne pokolenie lotników" — powiedział kierownik programu EAA Eagles, David Leiting. "Dla lotników korzyści płynące z latania z młodymi orłami są niemierzalne. Jedynym sposobem, w jaki możemy zaangażować więcej młodych ludzi w lotnictwo, jest udział większej liczby pilotów, więc otwarte zaproszenie jest zawsze dostępne”.

Program Young Eagles ma na celu wprowadzenie młodzieży w wieku od 8 do 17 lat do lotnictwa poprzez umożliwienie im pierwszego bezpłatnego przelotu samolotem z pilotami-wolontariuszami. W ramach rozpoczętego w 1992 r. programu, odbyło się już prawie 2,3 mln lotów wprowadzających.

Jak wcześniej informowały amerykańskie media, EAA Young Eagles przekroczyło kolejny kamień milowy w zeszłym miesiącu, gdy liczba osób, które zapisały się na kurs pilotażowy Sporty's Pilot Shop Learn to Fly po lotach Young Eagles przekroczyła 100 tys.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony