Przejdź do treści
SINYAR - bezzałogowy odrzutowiec - nowa wersja załogowego FLARIS (fot. Flaris)
Źródło artykułu

Premiera bezzałogowego odrzutowca SINYAR – nowej wersji załogowego FLARIS

Nowy bezzałogowy model najszybszego jednosilnikowego odrzutowca dyspozycyjnego na świecie FLARIS LAR1 – SINYAR UCAV został zaprezentowany podczas trwających jednych z największych tragów lotniczych Dubai Airshow 2023.

Producenci najszybszego odrzutowca osobistego Flaris Lar 1 nie ustają w rozwoju swojego samolotu. Aby stale ulepszać jego cechy i udoskonalać możliwości, spółka FLARIS sprzedała 50% udziałów EDGE Group ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, która inwestuje w technologię nowej generacji. Obie firmy utworzą spółkę joint venture. Wspólne przedsięwzięcie pozwoli przekształcić załogowy statek powietrzny w system bezzałogowy i wprowadzić innowacyjne technologie komercyjne w przemyśle obronnym. To kolejny olbrzymi krok w rozwoju Flarisa.

EDGE Group to jedna z wiodących na świecie grup zajmujących się zaawansowanymi technologiami i obronnością, co w połączeniu ze specjalistyczną wiedzą w zakresie precyzyjnej inżynierii lotniczej i kosmicznej spółki Flaris czyni przedsięwzięcie strategicznym dla rozwoju samolotu.

Innowacje wynikające z tego wspólnego przedsięwzięcia, samolot i rozwiązania nowej wersji Flaris są prezentowane podczas trwającego Dubai Airshow 2023, który potrwa do 17 listopada. Przedstawiciele obu firm omawiają konwersję załogowego statku powietrznego Flaris na model bezzałogowy, wykorzystujący technologie autonomiczne w celu zaspokojenia dynamicznych potrzeb współczesnej obronności.

SINYAR - bezzałogowy odrzutowiec - nowa wersja załogowego FLARIS (fot. Flaris)2

Rafał Ładziński, dyrektor generalny Flaris powiedział: "Połączenie sił z EDGE stanowi kamień milowy dla Flaris i podkreśla nasze wspólne zaangażowanie w doskonałość inżynieryjną i innowacje. Planowane przez nich zmiany, zwłaszcza w zakresie lotów autonomicznych i zaawansowanej technologii silników, doskonale wpisują się w naszą misję polegającą na przesuwaniu granic możliwości osobistych odrzutowców. Nasza połączona wiedza niewątpliwie utoruje drogę do dalszego postępu w przemyśle lotniczym."

Mansour AlMulla, dyrektor zarządzający i dyrektor generalny EDGE Group powiedział: "Włączenie możliwości inżynieryjnych Flaris i szerokiej gamy odrzutowców do naszego ekosystemu to strategiczne posunięcie dla EDGE, które zaznaczy naszą ekspansję w kierunku produkcji silników odrzutowych i zaawansowanych technologii lotniczych, a także zwiększy znaczącą wartość w naszym portfolio zaawansowanych technologii. Przewidujemy możliwości, jakie niesie ze sobą ta strategiczna inwestycja i wspólne przedsięwzięcie, szczególnie w zakresie przekształcania obecnych technologii lotniczych w systemy bezzałogowe."

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony