Przejdź do treści
Targi AERO 2024, fot. AERO
Źródło artykułu

Ponad 30 tys. odwiedzających na 30 edycji targów AERO

W ostatni weekend odbyła się 30. edycja targów lotnictwa ogólnego AERO, która zostanie zapamiętana nie tylko jako edycja jubileuszowa, ale również jako impreza z dużą liczbą innowacji i premier. Targi odwiedziło ponad 31 tys. gości z 81 krajów, co oznacza, że było ich znacznie więcej niż w zeszłym roku i co istotne, wśród odwiedzających ponownie wzrósł odsetek osób posiadających licencje lotnicze. Zgodnie z wynikami przeprowadzonej przez organizatorów ankiety, ponad 53 proc. gości AERO potwierdziło, że posiada licencję pilota.

„Co do rocznicy AERO mieliśmy duże oczekiwania, ale tegoroczne targi znacznie je przekroczyły, pomimo dalekich od idealnych warunków pogodowych” – powiedział Stefan Reisinger, dyrektor zarządzający organizatora targów, firmy Fairnamic GmbH. 

Z kolei Tobias Bretzel, dyrektor targów AERO, dodał: „Ponad 680 wystawców z 38 krajów i duża liczba odwiedzających z całego świata podkreśliła międzynarodowe znaczenie AERO. W halach wystawowych i na wystawie statycznej widzowie mogli zobaczyć ponad 270 samolotów – od ultralekkich, turystycznych i szkoleniowych po odrzutowce biznesowe dalekiego zasięgu”. 

Targi AERO 2024, fot. AERO

Targi AERO 2024, fot. AERO

Wśród premier na pokazie znalazły się napędzany elektrycznie eDA40 firmy Diamond Aircraft, elektryczny RX-1E-A firmy Rhyen Aircraft, Integral E francuskiego producenta Aura Aero, jednosilnikowy turbośmigłowy Piper M700 FURY firmy Piper Aircraft oraz motoszybowiec Phoenix firmy JMB Aircraft. 

W hali A1 Zeppelin CAT, największej w centrum wystawienniczym, na targach AERO Gliding Expo zaprezentowali się wszyscy główni producenci szybowców. Zwiedzający mogli też obejrzeć 20 helikopterów, w tym – po raz pierwszy w historii na targach – wszystkie aktualne modele produkcyjne firmy Robinson Helicopter. 

Codziennie odbywały się liczne prelekcje obejmujące tematykę lotów z napędem, szybownictwa, obsługi silników, lotów według wskazań przyrządów, meteorologii, prawa lotniczego i ubezpieczeń. Wszystkie one spotkały się z dużym zainteresowaniem publiczności. 

Targi oferowały również szerokie możliwości rozpoczęcia kariery w branży lotniczej, a wszystko dzięki AERO Career Day. Kolejna, 31 pierwsza edycja targów AERO, ma się odbyć w dniach 9-12 kwietnia 2025 r. w centrum wystawienniczym Messe Friedrichshafen. 

Podsumowanie targów AERO 2024

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony