Flight Design opracował system szkoleń dla samolotów CTLS

Flight Design CTLS
Firma Flight Design zaprezentowała zestaw szkoleń „Transition Syllabus”, które są rekomendowane nowym użytkownikom samolotów CTLS. „Wiemy, że branża ubezpieczeniowa kładzie nacisk na doszkalanie pilotów nawet z dużym doświadczeniem,” powiedział Tom Peghiny, prezes Flight Design USA, dodając „I zgadzamy się z tym. Dlatego specjaliści z naszego zakładu spędzili mnóstwo czasu aby przygotować odpowiedni program, który pozwoli bezpiecznie przesiąść się na maszyny tego typu.”

„Samoloty kategorii LSA (light sport aircraft) latają nieco inaczej niż cięższe konstrukcje lotnictwa ogólnego,” wyjaśnia Peghiny. „To są lekkie maszyny o dobrej relacji ciągu do masy, krótkim rozbiegu i szybkim wznoszeniu. Są łatwe w pilotażu, ale mogą być bardziej podatne na warunki atmosferyczne.” 

„Zapoznanie się z Transition Syllabus ma sprawić, że osoba wcześniej nie latająca LSA będzie dobrze przygotowana do jego obsługi”, powiedział przedstawiciel firmy i dodał „Pięciogodzinne szkolenie jest zalecane przez firmy ubezpieczeniowe, które podkreślają, że zarejestrowały wiele zdarzeń u doświadczonych pilotów wskazujących na potrzebę odbycia takiego treningu.”

Tłumaczenie na podstawie artykułu z ganews
 

Źródło: Internet
comments powered by Disqus