Przejdź do treści
Polscy piloci z wizytą u Ambasadora RP w Katarze (fot. kadrappg.pl)
Źródło artykułu

Polscy piloci z wizytą u Ambasadora RP w Katarze

VI Motoparalotniowe Slalomowe Mistrzostwa Świata w Katarze to nie są łatwe zawody pod względem pogody. Cały czas wieje mocny północny wiatr “Szamal”, który w połączeniu z wysokimi wieżami stojącymi obok naszego startowiska nie pozwala organizatorom przeprowadzić konkurencji kwalifikacyjnych ze względu na rotory czyli zawirowania powietrza, które nie są dobre dla naszych skrzydeł.

Oczywiście Polscy piloci nie nudzą się na miejscu, mają zapewniony przez organizatora szereg atrakcji od wizyt w lokalnych muzeach po wycieczkę na pustynię. Przedwczoraj zostali bardzo pozytywnie zaskoczeni za sprawą pewnego zaproszenia od gospodarza Ambasady RP w Katarze – Janusza Janke, który od 6 lat piastuje tą funkcję w Dosze.

Janusz Janke zaprosił polskich zawodników do ogrodów swojej rezydencji wraz z polską grupą pokazową Flying Dragons Team z Krakowa, którzy do 17 lutego codziennie latają pokazy w ramach Qatar International Food Festival.

“Smoki” jak na razie mieli więcej szczęścia z pogodą i tylko jeden dzień nielotny, codziennie po zmroku wiatr uspokaja się na tyle, że mogą robić swoje pokazy, może powinniśmy nasze slalomy również rozgrywać po zmroku? – na pewno trzeba rozważyć ten pomysł – mówią polscy piloci.

Oprócz ww. gospodarza powitali nas również Grzegorz Gawin – zastępca ambasadora oraz Adam Sadownik – konsul. W trakcie naszych rozmów okazało się, że Janusz Janke należy do braci lotniczej, latał szybowcem jak również nie są mu obce katarskie wydmy i latanie nad nimi paralotnią. Chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować za to zaproszenie, jest nam niezmiernie miło, że polska ambasada RP w Dosze wpiera swoich rodaków i kibicuje naszym poczynaniom – relacjonują.

Wracając do warunków pogodowych w piątkowy poranek odbyła się kolejna próba treningowa, kilku pilotom udało się wykonać lot treningowy, ale na przykładzie Norberta Pająka i jego samo-składającego się skrzydła od rotorów muszą na lepsze warunki nico jeszcze poczekać. Na szczęście jutrzejszy poranek wygląda bardzo obiecująco dlatego piloci mają nadzieję, że rozpoczną zawody na dobre.

Oczywiście możecie na bieżąco śledzić poczynania zawodników za sprawą relacji live, która dostępna będzie TUTAJ oraz na stronie: unlimitedstreamtv.com/WPSC-2024/


Przeczytaj również:
VI Motoparalotniowe Slalomowe Mistrzostwa Świata

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony